Pondelok, 26. januára 2015, meninyTamara, zajtra Bohuš
Dnes prezretých 1469 študentských prácOnline: 547 mladých ľudí

:: Prihlásenie

:: Odporúčame

:: Ostatné » Informatika

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

Počítačová sieť

Autor: Dievča kajuska (30)
Hodnotenie: 5.1
Dátum: 19.11.2009
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 268 slov
Počet zobrazení: 3290
Tlačení: 330
Uložení: 302
Počítačová sieť
najväčšia počítačová sieť Internet, spája tisícky počítačov na celom svete
poskytuje možnosť v krátkom čase získať obrovské množstvo informácii z ktoréhokoľvek miesta našej planéty
 
Počítačová sieť môže mať mnoho podôb. Tú najzákladnejšiu tvoria už dve spojené počítače, väčšinou ju ale tvorí viacej počítačov. Podoba tohto spojenia – média, ktoré počítače spojuje, môže byť rôzna. Najľahšie je predstaviť si počítače spojené káblom, ale môžu byť spojené aj krátkovlne (niečo na spôsob vysielačky alebo mobilného telefónu) alebo pomocou telefónnej linky. Dôležité je, aby toto spojenie umožňovalo elektronickú komunikáciu. Pre fungovanie siete nestačí počítače len fyzicky spájať, ale je treba zabezpečiť to, aby sa dokázali dorozumievať. Toto má na starosti sieťový software, ktorý je potrebné na počítače nainštalovať. Podobne ako diplomati používajú pri svojich jednaniach diplomatický protokol, počítače v počítačových sieťach používajú pre komunikáciu medzi sebou tzv. sieťové protokoly, ktoré sú realizované sieťovým softwarom. Najznámejší je sieťový protokol TCP/IP.
 
Druhy počítačových sietí
Pokiaľ sú všetky počítače rozmiestnené v jednej miestnosti, budove alebo komplexe budov, nazývame takúto sieť lokálna počítačová sieť – LAN (Local Area Network ). Aj sieť v školskej učebni spadá pod označenie LAN. V lokálnej sieti obvykle existuje špeciálny – centrálny počítač, nazývaný server. V niektorých sieťach  (s malým počtom počítačov) nemusí byť server. Vtedy sú všetky počítače rovnocenné a hovoríme o počítačovej sieti peer-to-peer (rovný s rovným).  Ak sieť spája počítačové siete typu LAN rozmiestnené po celom meste alebo väčšom území hovoríme, že sa jedná o mestskú počítačovú sieť – MAN (Metropolitan Area Network). Sieť, ktorá spojuje počítače alebo menšie počítačové siete typu LAN a MAN po celom svete, sa nazýva globálna počítačová sieť – WAN (Wide Area Network).
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie)
  Podobné práce Typ práce Rozsah Hodnotenie
Slovenčina Počítačové siete Maturita 536 slov 5.8
Slovenčina Topológia sietí Referát 153 slov 7
Slovenčina Počítačové siete - charakteristika Referát 1092 slov 7.4

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.
Meno:
Príspevok:
Ochrana proti SPAMu. Koľko je 2+2?

Meno: ZjqOdjjq
Pridané: 28/01/2013 09:02
Odborne9 činnosti sfa najme4:ze1kladne9 socie1lne potdrensavo,špecializovane9 socie1lne potdrensavo,pomoc pri odke1zanosti osoby na pomoc inej osoby,pomoc pri uplatňovaned pre1v a pre1vom chre1nenfdch ze1ujmov,socie1lna rehabilite1cia,ošetrovateľske1 starostlivosť v zariadened,pracovne1 terapia,tlmočenie,sprostredkovanie tlmočenia a osobnej asistencie,pomoc pri vfdkone opatrovnedckych pre1v a povinnosted.
0.041