Sobota, 31. januára 2015, meninyEmil, zajtra Tatiana
Dnes prezretých 6014 študentských prácOnline: 207 mladých ľudí

:: Prihlásenie

:: Odporúčame

:: Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

Humor je soľou života (Úvaha)

Autor: Chlapec sp-prace (7)
Hodnotenie: 5.7
Dátum: 27.12.2007
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 419 slov
Počet zobrazení: 51480
Tlačení: 1652
Uložení: 1041
Humor. Čo nám napadne pri tomto jednoduchom slove? Mne osobne napadne hneď niekoľko ďalších slov, ako sú smiech, úsmev, žart, optimizmus... Tieto súčasti nášho života považujem za nesmierne dôležité. Humorom môžeme prekonávať napäté životné situácie, môže nám pomôcť uvoľniť sa, oddýchnuť si a odreagovať sa pri namáhavej práci, s jeho pomocou vidíme aj vlastné nedostatky v lepšom svetle.

Humorom sa môžeme zároveň aj motivovať. Napríklad keď dostaneme zlú známku alebo sa nám nedarí v práci a trápime sa tým, neprivodíme si obyčajne nič lepšie než bolenie hlavy. Pokiaľ sa však nad vecou zamyslíme s humorom a nájdeme si na nej nejaké pozitívne stránky, prípadne si povieme, že čo sa stalo už neodčiníme, ale treba sa pokúsiť veci aspoň napraviť, a nie nad nimi plakať, čiže sa na vec pozrieme optimisticky, sme obyčajne na dobrej ceste k riešeniu nášho problému.

Čo sa týka odreagovania sa pomocou humoru, je tu ďalšia veľmi dobrá možnosť, a to je literatúra. Poznám niekoľko vynikajúcich kníh, na ktorých sa zasmejem vždy, keď ich otvorím. Vlastne ich netreba otvárať – stačí sa na ne pozrieť a spomenúť si, čo v nich je. Autori týchto kníh dokážu s humorom vystihnúť najrôznejšie ľudské slabosti, zvláštnosti a záľuby, vysmiať sa snobizmu a spoločenským konvenciám, sebectvu a malomeštiactvu.
Človeku sa tiež lepšie komunikuje a žije v spoločnosti optimistických a vtipných ľudí, než v spoločnosti pesimistov bez zmyslu pre humor. Televízne programy si tiež sčasti vyberáme podľa obsahu rôznorodého humoru v nich. Smiech má k tomu ešte aj ďalšie výhody – podľa viacerých štúdií je veľmi zdravý a tak neváhajte a s humorom sa dívajte na svet a smejte sa.
Ako však hovorí známe príslovie, všetkého veľa škodí. Inak to nebude ani s humorom. Môže sa totiž zmeniť na účinný prostriedok schopný ponížiť a zraniť na duši človeka viac než čokoľvek iné. Myslím, že snáď každému sa niekto niekedy pre niečo vysmieval a určite mi dá za pravdu, že to nebolo nič príjemné. Človek so zvráteným humorom tiež nie je zrovna najlepšou spoločnosťou – síce sa hovorí, že škodoradosť je najväčšia radosť, ale je to len krátkodobá záležitosť a ľudia sa obyčajne začnú škodoradostnému človeku vyhýbať a po čase zostane sám.

Záver mojej úvahy by som rád venoval myšlienke s nádychom čierneho humoru, ktorá ma oslovila: „Nečakaj so smiechom, až budeš šťastný, mohol by si zomrieť a ani raz v živote sa nezasmiať.“
Tak, to by bolo k mojej úvahe o humore asi tak všetko. Teraz si idem ľahnúť a upadnúť do hlbokej depresie, z ktorej sa nemienim aspoň dozajtra vyhrabať.
Zdroj: Martin Slota
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie)
  Podobné práce Typ práce Rozsah Hodnotenie
Čeština Humor je solí života (úvaha) Referát 439 slov 7.4

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.
Meno:
Príspevok:
Ochrana proti SPAMu. Koľko je 2+2?

Meno: Tatranec
Pridané: 12/03/2012 20:55
Pokiaľ sa však nad vecou zamyslíme s humorom a nájdeme si na nej nejaké pozitívne stránky, prípadne si povieme, že čo sa stalo už neodčiníme, ale treba sa pokúsiť veci aspoň napraviť, a nie nad nimi plakať, čiže sa na vec pozrieme optimisticky, sme obyčajne na dobrej ceste k riešeniu nášho problému...... pri písaní slohových prác sa neodporúča písať zložené súvetia, toto je už sila
Zones ID: Dievča mery_zay (22)
Pridané: 12/03/2012 18:17
Vidím, že to bolo písané dávno, no a to aj vidno, pretože dnes by som už tie klišé a ošúchané formulky ako : Humor...čo je to humor? ja si pod tým predstavujem a bla bla bla.... toto sa opakuje v každej jednej úvahe.. :D a vy musíte byť originálni a kreatívni, aby ste učiteľa/profesora zaujali hneď od začiatku pretože ho unudíte k smrti a on sa bude orientovať už len na gramatické chyby a na konci si povie, o čo to vlastne bolo... takže takto určite nezačínajte!
Meno: atka
Pridané: 01/02/2011 10:43
dobre no uvahu mam rada.ale aj opis sa mi paci
Meno: ucitelka
Pridané: 01/06/2010 17:09
Odporucam sa vyhybat zbytocnym zamenam. Nespisovne je slovo napada ma.
Meno: frenky
Pridané: 15/03/2010 18:35
za tuto pracu ti davam jedno velkeeeeeeeeeee bezvyznamne plus xD ...... ale ne fakt je to the best
Meno: frenky
Pridané: 15/03/2010 18:33
fuha ,,, dost dobre!!
Meno: tibka
Pridané: 14/03/2010 18:09
Idem to pisat xD, dufam ze nikto z 9.a to neopise xD
Meno: Onáá
Pridané: 02/03/2010 19:53
Ale je to len inšpirácia...Na to to tu predsa je, aby to ostaným pomohlo =)
Meno: nanny
Pridané: 14/02/2010 14:40
nemyslím si, že bolo múdre používať niečiu úvahu na svoje vlastné účely!!!
Zones ID: Dievča stanislava123 (25)
Pridané: 02/02/2010 23:58
supeeeer uvaha:)suhlasim so vsetkymi,co si myslia presne to iste co ja:)dal si mi inspiraciou,mas u mna najvyssi pocet bodov,cize 10:)
1 | 2 Ďalej
0.040