Pripoj sa k Wings for Life World Run, 5. máj 2019

Piatok, 18.01.2019 08:00 Chlapec redakcia
Vytlačiť Správy pre študentov

BEŽTE 5. MÁJA PRE TÝCH, KTORÍ BEŽAŤ NEMÔŽU

Wings for Life World Run je jediným globálnym behom bez cieľovej čiary. A vy sa môžete aj tento rok stať jeho súčasťou. Už po šiestykrát celý svet spoločne vybehne v jeden deň a v rovnakú hodinu. Vo Vysokých Tatrách, Melbourne, Jakarte, Osle či v Madride.

Pridajte sa v nedeľu 5. mája 2019 o 13:00 hod. k jednému z najväčších charitatívnych podujatí na svete. Behu sa môže zúčastniť skutočne každý. Či už príležitostný bežec, maratónec alebo vozičkár. Wings for Life World Run spojí v máji celý svet s jedným spoločným cieľom – nájsť liečbu na poranenú miechu. Sto percent z každého registračného poplatku a príspevku putuje v plnej výške na konto nadácie Wings for Life.

BEŽTE S APLIKÁCIOU KDEKOĽVEK NA SLOVENSKU, ALEBO POĎTE DO VYSOKÝCH TATIER

Vyštartujte spolu s celým svetom v jeden deň a jednu hodinu. V obľúbenom parku, v uliciach vášho mesta, na pravidelnom bežeckom okruhu, alebo na organizovanom App Rune. Prostredníctvom virtuálneho stíhacieho vozidla v aplikácii sa takto behu dokáže zúčastniť ktokoľvek a kdekoľvek na svete.

Aj tento rok máte viac alternatív - môžete sa pridať na organizovaný App Run Vysoké Tatry, ktorý bude v Starom Smokovci. Ale zabehnúť si môžete aj sami kdekoľvek na Slovensku, s aplikáciou v telefóne. Ak sa stihnete zaregistrovať do 27. januára 2019, tak bežať budete v novom funkčnom tričku, ktoré vám kuriér doručí priamo domov. Či už sa rozhodnete pre individuálny beh cez aplikáciu, alebo sa zaregistrujete na ten organizovaný.

PRELOM VO VÝSKUME. AJ VĎAKA VÁM!

Wings for Life World Run vznikol s cieľom nájsť liečbu na poranenú miechu. A v roku 2018 sa podaril prvý veľký a významný prelom vo výskume. Za to patrí veľká vďaka všetkým účastníkom, ktorí posledné roky podporili globálny beh svojimi príspevkami.

Prelom bol zaznamenaný vďaka inovatívnej klinickej štúdii STIMO (Stimulation Movement Overground), ktorú vedú profesor Grégoire Courtine a profesorka Jocelyne Bloch. Využívajú pri nej precíznu elektrickú stimuláciu miechy s intenzívnym pohybovým tréningom za asistencie robota. Elektrické zariadenie implantované do miechy pacientov pomohlo oživiť ich nečinné tkanivá a vybratí účastníci štúdie mohli s podporou stimulácie opäť robiť prvé kroky.

A toto ani zďaleka nie je koniec, ale jeden z prvých významných krokov vo výskume. Wings for Life World Run pokračuje ďalej a každý príspevok či štartovné poputuje priamo nadácii. Vedci tak budú schopní posúvať ich štúdie ďalej a pomáhať tak viacerým pacientom.

Vďaka vám dáva Wings for Life World Run nádej ľuďom s poranenou miechou na celom svete. Poďte do toho s nami aj tento rok. Na štarte sa vidíme 5. mája 2019.

Viac informácií o behu, registráciu, príbehy, fotky a videá nájdete na www.wingsforlifeworldrun.com/sk/sk/.


Pripoj sa k Wings for Life World Run, 5. máj 2019

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

0.020