Slovenské futbalistky si splnili brazílsky sen: Vyhrali Red Bull Neymar Jr’s Five 2019

Pondelok, 15.07.2019 10:00 redakcia
Správy pre študentov

Minulý rok skončili na svetovom finále Red Bull Neymar Jr’s Five na treťom mieste, tento rok išli do Brazílie s cieľom zvíťaziť. A to sa im aj podarilo! Spartak Myjava si domov nesie majstrovskú trofej z globálneho turnaja v malom futbale, ktorý sa hrá v štýle piati na piatich a bez brankára.

“Po minuloročnom semifinále sme išli na turnaj s rešpektom. Chceli sme ho odohrať čo najlepšie ako sme vedeli a pokúsiť sa zlepšiť tretie miesto z roku 2018. Víťazstvo si veľmi vážime, je to neskutočný pocit byť najlepší na svete a poraziť také veľmoci, ako je USA, Brazília či Japonsko. Sme hrdé, že môžeme úspešne reprezentovať náš klub na svetovej úrovni.”

Vo finálovom zápase sa Myjavčanky postavil proti hráčkam z Japonska, ktoré sa im podarilo zdolať 2:1. Celý zápas si môžete pozrieť na webe redbull.sk. Dievčatá si šampionát užili, ale zhodnotili, že to vôbec nebolo jednoduché a konkurencia bola tento rok skutočne silná: “Zápasy boli náročnejšie ako minulý rok, hlavne Taliansko a Brazília hrali kvalitný futbal a nebolo jednoduché ich zdolať. Po postupe z ťažkej skupiny sme si viac verili, a hlavne po jednoznačnej výhre v semifinále s USA sme si nepripúšťali nič iné ako víťazstvo. A aj napriek húževnatému súperovi z Japonska sme finále zvládli a splnili náš cieľ.” Okrem cenného víťazstva si naše futbalistky užili aj priateľský zápas proti Neymarovi. Ten si konečne zakopal do lopty po šiestich týždňoch od zranenia členka a do svojho tímu si zavolal reprezentantky z brazílskeho národného tímu.

Globálny turnaj Red Bull Neymar Jr’s Five vyvrcholil v Instituto Projeto Neymar Jr. v Praia Grande a tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín. Slovensko malo svojich zástupcov aj v mužskej (zmiešanej) kategórii. Tím Thisismysen z Banskej Bystrice síce zo skupiny nepostúpil, ale chalani si turnaj užili a podarilo sa im uloviť aj spoločnú fotku s brazílskym útočníkom. Víťazmi mužskej kategórie sa nakoniec stali futbalisti z Maďarska.

O TURNAJI RED BULL NEYMAR JR’S FIVE

Globálny turnaj brazílskeho útočníka Neymara Jr prostredníctvom futbalu spája celý svet. Pravidlá hry sú jednoduché - zápasy sú rýchle, technické a trvajú maximálne desať minút. Hrá sa na malom ihrisku, bez brankára, piati na piatich. Keď jeden tím skóruje, ten druhý prichádza o hráča. Turnaj dáva priestor tímom zo všetkých kútov sveta - mužským, ženským aj zmiešaným. Tento rok sa do neho zapojilo viac ako 40 krajín a takmer 100 000 hráčov. Tohtoročný Red Bull Neymar Jr’s Five je už štvrtým v poradí, na Slovensku prebehol po druhý raz. Prvé miesto v národnom finále zabezpečilo víťazným tímom, Spartak Myjava a Thisimysen, účasť na svetovom šampionáte v brazílskom Praia Grande.

Viac informácií o turnaji na redbull.sk/neymar.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

0.015