Vždy o krok pred. Spoznajte metódy vyšetrovateľov a kriminálnych psychológov!

Streda, 27.11.2019 17:00 Chlapec redakcia
Vytlačiť Správy pre študentov

Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Pre všetkých, ktorí chcú vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde je tu prednáška zo série SmartTalk. Fanúšikov kriminálnej psychológie, čaká v Banskej Bystrici (4. 12.), Nitre (5. 12.), Prešove (14. 1.), Poprade (15. 1.), Trenčíne (16. 1.), Martine (21.1.), Bratislave (22. 1.) a v Trnave (23.1.) podnetná lekcia kriminálneho psychológa Ondreja Kubíka! Počas večera priblíži metódy vypočúvania a získavania informácií, ktoré sa používajú na Slovensku a prezradí, ako sa dajú poznatky psychológie využívať v trestno-právnych situáciách. Rozprávať bude napríklad aj o tom, ako sa líši výsluch mladistvých, dospelých či osôb s nižším intelektom.

Mgr. et Mgr. Ondrej Kubík, PhD je kriminálny psychológ, právnik a bezpečnostný analytik. Kubík je uznávaný expert na psychologické posudzovanie vierohodnosti, vyšetrovaciu a kriminálnu psychológiu, psychológiu práva, psychológiu propagandy, psychológiu extrémizmu, technológiu propagandy a psychológiu informačnej bezpečnosti. Viac ako desať rokov pôsobil ako odborný konzultant Policajného zboru – kriminálny psychológ na účely psychologického posudzovania vierohodnosti výpovedí svedkov, podozrivých a obvinených.

V súčasnosti sa zaoberá problematikou psychológie manipulácie ľudského správania, psychológiou propagandy a extrémizmu, experimentálnou a provokačnou propagandou a technológiou informačnej vojny v kontexte medzinárodného práva ozbrojených konfliktov a medzinárodného práva informačnej bezpečnosti.

Lístky Poprad: bit.ly/MetodyVypocuvania1501

Lístky ostatné mestá: bit.ly/MetodyVypocuvania

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Založiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

0.013