Aké výhody v hraní počítačových hier vidí aktuálny minister školstva a ako dopadli Orange MSR v elektronických športoch 2020?

Piatok, 16.10.2020 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Napínavé súboje, najlepšie tímy/hráči a hodiny skvelej zábavy - aj o tom boli Orange Majstrovstvá SR v elektronických športoch 2020.

Majstrovský víkend je za nami, tituly najlepších hráčov elektronických športov na Slovensku sú rozdané. Počas troch dní sme sledovali skvelé výkony hráčov CS:GO, League of Legends, Hearthstone a FIFA 20, ktorí si rozdelili celkový prizepool 7350€.

Orange MSR 2020 sa po prvýkrát konali v novom formáte. Do finálových súbojov sa hráči prebojovali cez sériu online kvalifikácií, do ktorých sa zapojilo viac ako 1781 hráčov.

Vo finále sa tak stretli len tí najlepší SK/CZ hráči a tímy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu prebiehali záverečné súboje online formou. O komentovanie zápasov sa z priestorov FEI STU a INQB - (Univerzitného technologického inkubátoru) postarali známi slovenskí a českí streameri, ktorí preniesli úžasnú atmosféru napínavých súbojov aj k vám domov.

Oficiálnu podporu tomuto podujatiu udelil aj Minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky - Branislav Gröhling.

"Prínosy tejto súťaže sú, že je to hlavne tímová hra. Musíme sa teda spoznať s jednotlivými kolegami a naozaj spolupracovať, čo chceme dosiahnuť aj v školstve, aby sme vytvárali skupiny, ktoré budú riešiť jednotlivé problémy. A potom to je logické myslenie, lebo naozaj musíte rozmýšľať a predvídať určitým spôsobom; toto všetko sú kompetencie, ktoré chceme dostať aj do školstva, aby sme sa nememorovali, ale aby sme prepájali jednotlivé vedomosti. Musím povedať, že v niektorých štátoch je ešport aj súčasťou výučby, tak možno sa dostaneme aj k tomu, že budeme mať takéto hodiny. Teraz som asi potešil všetkých mladých ľudí. "

Celé video jeho vyjadrenia na podporu ešportov si môžete pozrieť tu:

 

Ako prvého sme mali možnosť spoznať majstra Slovenska v hre Fortuna FIFA 20. Do finálovej 16-tky sa prebojovali skvelí profesionálni hráči, ale aj talentovaní amatéri. Sobotňajšie súboje nakoniec ovládol RIIJK z tímu Entropiq, ktorý vo finále zdolal DRMi10cz. Tretiu priečku obsadil Huhnak.

VÚB banka Hearthstone turnaj sa niesol v znamení obhajoby titulu z minulého roka. Matty opätovne ovládol turnaj a stal sa majstrom Slovenska v Hearthstone druhýkrát po sebe. Vo finále porazil Faeliho, tretiu priečku si odniesol Valdaboy

Legion by Lenovo League of Legends turnaj sa niesol v znamení tímu eSuba, ktorý si pomyselne odnáša domov 1. priečku. V súboji zdolal súperov z tímu ME LIKEY. Víťaznú trojicu dopĺňa tím Repre Gold, ktorý si vybojoval broznovú priečku.

Napínavé finále a skvelé herné výkony nám priniesol Mall.sk CS:GO turnaj. Záverečný súboj tímov Eclot a eSuba nakoniec víťazne zvládol práve tím Eclot. eSuba obsadila striebornú priečku. Bronzová skončila zostava tímu ENTERPRISE.esports.

Majstrovské zápasy si môžete pozrieť znovu zo záznamov z podujatia. Finále nájdete na Twitch kanáloch:

CS:GO - https://www.twitch.tv/yzone_csgo

LEAGUE OF LEGENDS - https://www.twitch.tv/yzone_lol

HEARTHSTONE - https://www.twitch.tv/yzone_hs

FIFA 20 - https://www.twitch.tv/yzone_fifa

a na MSR Facebook fanpage - https://www.facebook.com/MSRvES/

Už o rok sa môžete tešiť na ďalšie pokračovanie majstrovského turnaja, tentokrát v nových priestoroch výstaviska AGROKOMPLEX Nitra spolu s podujatím Autosalón Nitra 7.-10.10.2020. Pridajte sa do oficiálnej udalosti na FB tu: https://www.facebook.com/events/3061905057389062

Informácie o podobných turnajoch môžete sledovať tu:

Facebook: https://www.facebook.com/MSRvES/

Instagram: https://www.instagram.com/msr_v_elektronickych_sportoch/

Víťazi Orange Majstrovstiev SR v elektronických športoch 2020:

Mall.sk Counter-Strike: Global Offensive

 1. miesto - Eclot
 2. miesto - eSuba
 3. miesto - ENTERPRISE.esports

Legion by Lenovo League of Legends

 1. miesto - eSuba
 2. miesto - ME LIKEY
 3. miesto - Repre Gold

VÚB banka Hearthstone

 1. miesto - Matty
 2. miesto - Faeli
 3. miesto - Valdaboy

Fortuna FIFA 20

 1. miesto - RIIJK
 2. miesto - DRMi10cz
 3. miesto - Huhnak

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

0.009