Junior Internet Amavet 2021: Živná pôda na objavovanie talentov v informačných technológiách

Pondelok, 26.04.2021 08:00 redakcia
Správy pre študentov

16. ročník konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET má svojich víťazov. Ako povedala v záverečnom hodnotení riaditeľka Asociácie pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) Gabriela Kukolová, víťazmi sú všetci účastníci, ktorí postúpili do záverečného celoslovenského finále. Z prihlásených 330 žiakov s 261 projektami hodnotiaca komisia vybrala do finále 75 žiakov (60 chlapcov a 15 dievčat), ktorí jednotlivo alebo v tímoch prezentovali 61 projektov.

Súťažiaci prezentovali svoje projekty z pohodlia svojich domácností prostredníctvom aplikácie Zoom. Mladí ambiciózni tvorcovia webu, grafiky, dizajnu, programátori mobilných aplikácii, blogeri a textári prostredníctvom interaktívnej súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET (JI) dostali od AMAVET-u opäť príležitosť zmerať si svoj um s rovesníkmi – žiakmi základných a stredných škôl z celého Slovenska. Už šestnásty rok je pre nich JI odrazovým mostíkom do online sveta.

„Vybrať víťazné práce bolo ako každý rok náročné. Viedli sme konštruktívne a dlhé diskusie. Tento rok nás veľmi milo prekvapili viaceré projekty z kategórií pre základné a aj pre stredné školy. Väčšina súťažiacich dodržala tri a pol minútový čas prezentácie a promptne reagovala na otázky členov hodnotiacej komisie. Teším sa, že tu vznikajú aj tímové projekty, kde sa ich autori zoznámili práve vďaka súťaži Junior Internet,“ zhodnotil priebeh súťaže predseda hodnotiacej komisie Ľuboš Demovič.

Cenu absolútny víťaz získal projekt www.dentify.sk. Autori Patrik Mosorják, Matúš Rastislav Kuzma a Jakub Bednár o svojej webovej aplikácií uviedli: „Milión papierov. Hrubá kartotéka. Neprehľadný diár. Neúnosné množstvo faktúr a žiaden vizuálny zubný kríž, kde by sme ukázali pacientovi, za čo vlastne zaplatil - vety, ktoré sprevádzajú zubných lekárov už veľmi dlho, no tým je už nadobro koniec. Cieľom našej práce bolo vytvoriť webovú aplikáciu, ktorá pomôže tieto problémy vyriešiť ľavou zadnou a dovolí zubným lekárom, ich asistentom, ale aj veľkým zubným klinikám vrátiť ich prioritu späť k pacientom.“

Vyhlásenia výsledkov súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET sa zúčastnili Katarína Touquet Jaremová, digitálna líderka zo Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Ing. Gabriela Kukolová, riaditeľka AMAVET-u, Ing. Lukáš Šoltés, PhD., prodekan Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, Boris Chmel zo Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a Ing. Ľuboš Demovič, predseda hodnotiacej komisie Junior Internet, CEO Zones.sk.

Videozáznamy z prezentácií finalistov súťaže:

Prvý deň konferencie https://youtu.be/_E805YRZSGY

Druhý deň konferencie a vyhlásenie výsledkov https://youtu.be/5U4cW7tyEYc

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

0.033