Zóny pre každého študenta

Do Slovenskej a Českej stredoškolskej ligy sa zapojilo 150 stredných škôl s 2000 hráčmi

Najlepší slovenskí a českí študenti stredných škôl zabojujú o hodnotné ceny v turnajoch League of Legends, CS:GO, Brawl Stars, Fortnite a FIFA. Podporiť ich môžete počas oficiálnych streamov 5. a 12. júna.  

Finále stredoškolskej ligy prichádza! Slovenskí a českí stredoškoláci bojovali viac ako 3 mesiace o postup do finálových zápasov, ktoré začínajú už tento víkend. Stredoškolskí hráči zabojujú o vecné ceny v celkovej hodnote viac ako 3 400€. Finálové zápasy sa uskutočnia počas júnových sobôt – 5.6. a 12.6.2021. Novinkou tejto sezóny je streamovanie finálových zápasov zo štúdia ešportovej televízie Chuck TV - https://www.chucktv.eu/ . Výkony novej generácie športových hráčov tak môžete sledovať aj doma na televíznych obrazovkách alebo na streamovacej platforme Twitch.TV.

Rozpis zápasov:

Sobota, 12.6.2021, Slovenská liga

V druhej sezóne je počet hráčov oproti prvej takmer 3-násobný. Do turnajov sa zapojilo viac ako 2000 hráčov, 505 tímov a viac ako 150 škôl. Projekt SČSEL – Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga je pod záštitou Radovana Slobodu,  podpredsedu Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

Podporu mladým ešportovým hráčom a tímom vyjadrili aj partneri projektu, ktorí prevzali záštitu nad jednotlivými turnajmi. Hlavným partnerom CS:GO turnaja je spoločnosť LOGITECH, hlavným partnerom Fortnite turnaja je Trust Gaming a hlavným partnerom LOL turnaja je Legion by Lenovo. Stredoškolskú ešportovú ligu podporil aj Diablo Chairs, ktorý poskytol 5 herných kresiel X-Horn. 

Súbežne s ešportovou časťou projektu prebieha aj vzdelávacia časť prostredníctvom platformy Open P-Tech. Vďaka nej sa žiaci môžu zadarmo vzdelávať v atraktívnych témach, ktoré hýbu pracovným svetom a navyše aj získať skvelé ceny. Pre zapojených študentov je pripravená súťaž o hernú konzolu Playstation. Stačí sa zaregistrovať na platforme - bit.ly/openptechssel , spraviť si kurzy a získať certifikáty, ktoré im pomôžu s lepším uplatnením na trhu práce.

Pre viac informácií o stredoškolských ligách klikajte na web a sociálne siete projektu:

WEB - https://yzone.sk/sk/projects/13

Facebook - https://www.facebook.com/stredoskolskaesportovaliga

Instagram - https://www.instagram.com/scsel_league/

Twitch - https://www.twitch.tv/yzonesk

Organizátorom ligy: agentúra Yvents.

Zones.sk – Najväčší študentský portál
https://www.zones.sk/magazin/1654/do-slovenskej-a-ceskej-stredoskolskej-ligy-sa-zapojilo-150-strednych-skol-s-2000-hracmi/