V Minecrafte postavili neuveriteľné elektrárne: Spoznajte víťazov súťaže Energocraft

Utorok, 10.05.2022 16:00 redakcia
Správy pre študentov

Jedinečný projekt Energocraft je úspešne vo svojom finále! Slávnostné vyhlásenie výsledkov nám odhalilo najlepšie stavby spomedzi 375 prihlásených projektov.

Slovenskí študenti základných a stredných škôl stavali od decembra 2021 modely troch nízko emisných elektrární (jadrovú, veternú a vodnú) v prostredí hry Minecraft a mohli sa tak zapojiť do súťaže o parádne vecné ceny alebo výlet do zábavno – vzdelávacieho centra Energoland pri jadrovej elektrárni Mochovce. Zapojené stavby boli hodnotené nielen na základe ich vzhľadu, ale posudzovala sa aj ich vnútorná konštrukcia a funkčnosť.

V súťaži predviedli študenti skvelé výkony a postavili spolu s elektrárňami celé mestá a okolitú infraštruktúru, čím prekvapili aj samotnú porotu súťaže.

TOP stavby sa nakoniec dostali do finálového vysielania, počas ktorého odborná porota vyhlásila výsledky súťaže a určila najlepšiu Energocraft stavbu. Prvú cenu si odniesol tím ROMAN, ktorý strávil stavaním svojho diela viac ako 240 hodín a postavil skvelú vodnú elektráreň s celým okolitým mestečkom a nádherným prírodným prostredím. Prehliadku jeho elektrární si môžeš pozrieť vo videu nižšie. Na druhom mieste sa umiestnil tím Yonteam a tretiu priečku získal tím Dragoncraft.

Záznam livestreamu a všetky top stavby si môžeš pozrieť na YouTube kanáli Y-Games Slovakia tu:

Celý program s hosťami uvádzal populárny moderátor Matej „Sajfa“ Cifra.

V projekte Energocraft sa nehodnotil iba dizajn, ale aj funkčnosť elektrární. Hráči stavali veterné, vodné a jadrové elektrárne, do ktorých sa dá aj nahliadnuť a tak dôkladne preskúmať ich interiér a princíp fungovania. Ak sa chceš dozvedieť viac o modeloch nízkouhlíkových elektrární (pri ich prevádzke sa do ovzdušia nevypúšťajú takmer žiadne skleníkové plyny), klikaj na web yzone.sk - https://yzone.sk/projects/24 a prečítaj si viac.

Projekt Energocraft ti priniesli Slovenské elektrárne a ešportová agentúra Yvents, s.r.o., organizátor populárnych podujatí Y-Games a MSR v elektronických športoch. 

Pre viac info o podobných projektoch sleduj web yzone.sk alebo sociálne siete Facebook - https://www.facebook.com/YGamesSlovakia a Instagram - https://www.instagram.com/ygames.sk/

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.014 s.