Zóny pre každého študenta

Zaži leto s kamarátmi z celého sveta na dobrovoľníckom tábore

Dobrovoľnícke tábory vo vzdialenejších krajinách ako Mexiko, Kostarika, Južná Kórea sú opäť otvorené. Menej skúsení cestovatelia si vedia vybrať z európskych krajín, zvoliť si môžu aj Slovensko. Dobrovoľníci stretnú mladých ľudí z celého sveta na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch, ktoré nájdu na www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory trvajú 1-3 týždne a vekové rozmedzie dobrovoľníkov je prevažne 16 – 99 rokov. Počas táborov dobrovoľníci nadviažu nové priateľstvá, zlepšia si svoju fyzickú kondíciu, flexibilitu, samostatnosť, cudzie jazyky, mentálne si oddýchnu a pomôžu tam, kde je to potrebné. Pomôžu s opravou historických budov a pamiatok, budú pripravovať program pre ľudí s postihnutím, seniorov, či sa zúčastnia rôznych environmentálnych projektov.

Na Slovensku počas letných prázdnin organizujeme 5 medzinárodných dobrovoľníckych táborov, na ktorých budeme hosťovať dobrovoľníkov z Dánska, Španielska, Nemecka, Česka, Poľska, Mexika a iných krajín sveta. Dobrovoľníckych aktivít na Slovensku sa môžu zúčastniť tiež dobrovoľníci zo Slovenska. Zamerané sú na renováciu Čierneho hradu v pohorí Tribeč, umeleckého centra v rodnej obci Ivana Kraska, Lukovištia. Na východe Slovenska budú pripravovať zábavný program pre ľudí s postihnutím a seniorov. V dedinke Slatinka, ktorá existuje aj po dlhoročnej stavebnej uzávere, budú prebiehať environmentálne práce.V roku 2022 môžu dobrovoľníci vycestovať do krajín ako Nemecko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko, Island, ako aj do vzdialenejších krajín, kam patria Mexiko, Vietnam, Južná Kórea, či Kambodža.

Multikultúrne prostredie pomáha u mladých ľudí budovať toleranciu, predchádzať možným rasistickým, xenofóbnym a nenávistným prejavom. Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory nájdu mladí ľudia na www.inex.sk.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 29 rokov.

Toto podujatie bolo podporené z dotačnej schémy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

Zones.sk – Najväčší študentský portál
https://www.zones.sk/magazin/1818/zazi-leto-s-kamaratmi-z-celeho-sveta-na-dobrovolnickom-tabore/