Chelsea topánky – odkiaľ pochádzajú a ako ich nosiť?

Utorok, 20.09.2022 11:00 redakcia
Správy pre študentov

Chelsea topánky sú základom šatníka každého štýlového pána. Vďaka svojmu nadčasovému tvaru a dizajnu sú tieto jednoduché, no sofistikované topánky povinnou výbavou mužov všetkých vekových kategórií a štýlov.

Od chladných a uvoľnených semišových možností až po klasický kožený vzhľad, Chelsea topánkyvšestranné, pohodlné a módne. Či už sa chystáte na neformálny víkendový vzhľad, alebo sa obliekate na semi-formálnu akciu, tieto topánky sú skvelou voľbou. Ak chcete vylepšiť vzhľad svojich topánok Chelsea, musíte len vedieť, ktorý pár si vybrať a čo bude pre nich najlepšie. Našťastie sme tu, aby sme vám s tým pomohli a ukážeme vám, ako štýlovo nosiť Chelsea topánky.

Kožené topánky Chelsea 

Pokiaľ ide o topánky Chelsea, existujú dva hlavné štýly, z ktorých si môžete vybrať. Prvým je tradičná koženáChelsea topánka. Vďaka svojej elegantnej a hladkej estetike vyzerajú kožené Chelsea čižmy elegantne a možno ich ľahko nosiť ako spoločenské topánky s mnohými outfitmi. Štýl môžete dokonca spojiť s oblekom na formálnejšie príležitosti. Na takéto časy najlepšie poslúžia čierne kožené Chelsea čižmy. Môžete si tiež vybrať leštený alebo patentovaný štýl pre extra dotyk sofistikovanosti. Na druhej strane, hnedé kožené Chelsea čižmy sú tiež vynikajúcim štýlom obuvi a môžu vyhovovať mnohým semi-formálnym, smart casual a business casual lookom.

Semišové topánky Chelsea

Druhým dostupným typom topánok Chelsea je semiš. Vďaka svojej štruktúre vyzerajú semišové Chelsea topánky ležérnejšie ako tradičné kožené štýly a dokážu dodať outfitu uvoľnenú estetiku. Ako také sa môžu zdať trochu nedostatočne oblečené pre formálny vzhľad a majú tendenciu sa najlepšie kombinovať s ležérnym a elegantným neformálnym oblečením. Rovnako ako kožené Chelsea čižmy, aj semišové štýly sa zvyčajne vyrábajú v klasických čiernych a hnedých odtieňoch. Pri výbere medzi farbami myslite na to, že čierna je najlepšia na vytvorenie mestského outfitu a hnedá môže ponúknuť uvoľnený vidiecky vzhľad. Keďže semišové topánky môžu ľahko premoknúť a zničiť, nezabudnite ich pokryť vodeodolným semišovým chráničom, aby vyzerali ostré aj počas zimy.

Ležérny outfit 

Chelsea čižmy sa dajú ľahko obliecť do ležérneho vzhľadu a môžu byť štýlovou alternatívou k teniskám. Aj keď si môžete obuť kožené alebo semišové Chelsea čižmy na ležérny vzhľad, tie druhé budú pôsobiť uvoľnenejšie. Najmä hnedé semišové chelsea čižmy vyžarujú štýlový ležérny vzhľad, ktorý sa perfektne hodí k ostatným základným veciam z vášho šatníka. Skúste si obliecť pár úzkych džínsov, bieleho trička a džínsovej tielka pre moderný víkendový vzhľad.

Smart Casual outfit 

Kým Chelsea čižmy sa môžu ľahko hodiť k ležérnym outfitom, môžu sa dobre hodiť aj k smart casual štýlom. Vďaka svojmu elegantnému vzhľadu tieto čižmy pomôžu pozdvihnúť vaše klasické šatníkové kúsky, aby vyzerali uhladenejšie. Jednoduché veci, ako sú čierne džínsy, sveter s rolovacím výstrihom a dvojradový kabát, to všetko bude vyzerať veľmi jemne, keď si ich oblečiete k čižmám Chelsea. Hoci na vytvorenie tohto elegantného neformálneho vzhľadu možno použiť semišové aj kožené štýly, na dosiahnutie elegantnej mestskej atmosféry bude najlepší pár čiernej kože.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.015 s.