Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú pre každého

Pondelok, 03.04.2023 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Prihlasovanie na letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory v zahraničí a na Slovensku začína. Dobrovoľníci si môžu vybrať z táborov vo Francúzsku, Nemecku, Španielsku, Taliansku, na Islande, či v exotickejších krajinách ako Mexiko, Srí Lanka, Japonsko, Kambodža a ďalšie. Tábory nájdu na www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú jedinečné projekty s cieľom pomôcť miestnej komunite. Trvajú 1-3 týždne. Dobrovoľníci z rôznych krajín na nich opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí s postihnutím, seniorov, venujú sa rôznym environmentálnym aktivitám a spoznávajú miestnych ľudí, krajinu inak.

Odmenou za ich dobrovoľnícku činnosť sú im nové priateľstvá a zdokonalenie sa v cudzích jazykoch. Získajú nevšedné zážitky a nadobudnú nové vedomosti. Zlepšia sa v stále viac dôležitých soft skills ako napr. komunikácia s ľuďmi z iných krajín, kultúr, zvýšenie sebavedomia, samostatnosti, odolnosti voči stresu, spoznanie samého seba a iné.

Tábory sú určené aj pre mladých ľudí zo znevýhodneného prostredia, ktorí by si inak nemohli dovoliť vycestovať z finančných, geografických, či iných dôvodov. Preplatené im je cestovné, dostávajú vreckové, majú zabezpečenú stravu a ubytovanie.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 30 rokov.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.017 s.