Príprava 26. ročníka Festivalu vedy a techniky AMAVET 2023

Piatok, 08.09.2023 10:00 redakcia
Správy pre študentov

Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET) už po 26-krát pripravuje usporiadanie jednej z najvýznamnejších udalostí pre mladých nadšencov vedy a techniky na Slovensku – Festival vedy a techniky AMAVET 2023 (FVAT). Najskôr sa uskutočnia krajské kolá v októbri a tí najlepší postúpia na celoslovenské finále do Bratislavy. Prípravy na túto nesmierne populárnu akciu sú v plnom prúde, a tak je najvyšší čas prihlásiť sa a predstaviť svoj vedecko-technický projekt svetu.

Termín krajských kôl:

  • Bratislavský a Trnavský kraj – 13. október 2023, Aurelium, Bojnická 3, Bratislava
  • Nitriansky kraj – 20. október 2023, CVČ Domino, Štefánikova trieda 63, Nitra
  • Košický a Prešovský kraj - 20. október 2023, Prírodovedecká fakulta UPJŠ v Košiciach, Jesenná 5, Košice
  • Trenčiansky kraj - 13. október 2023, Mestská umelecká agentúra, Makarenkova 214, Partizánske
  • Žilinský kraj - 20. október 2023, Vestibul Rektorátu, Žilinská univerzita v Žiline, Univerzitná 1, Žilina
  • Banskobystrický kraj - 13. október 2023, Spojená škola, Kremnička 10, Banská Bystrica

Festival vedy a techniky AMAVET (FVAT) je podujatie, ktorého cieľom je podporiť a motivovať mladých ľudí k objavovaniu vedy a techniky. Účastníci majú možnosť predstaviť svoje projekty, získať spätnú väzbu od odborníkov a súťažiť s rovesníkmi na regionálnej a národnej úrovni. Každý rok festival sústredí na jednom mieste talentovaných a nadšených žiakov, ktorí majú šancu predstaviť svoje projekty širšej verejnosti.

Ako sa zapojiť do FVAT? Postup je jednoduchý. Prvým krokom je registrovať svoj projekt na oficiálnej stránke festivalu (www.festivalvedy.sk) . Táto registrácia je kľúčová, pretože nám umožňuje sledovať prihlásené projekty a zabezpečiť plynulý priebeh súťaže. Potom príde na rad krajské kolo, kde bude mať každý súťažiaci príležitosť predstaviť svoj projekt pred odbornou komisiou a porovnať svoje výsledky s projektami ďalších žiakov zo svojho kraja.

Najlepšie projekty z každého krajského kola postupujú na veľkolepé finále, ktoré sa uskutoční v dňoch 9. až 10. novembra 2023 v priestoroch výstaviska Incheba Expo v Bratislave. Tu nastane najväčšia koncentrácia mladých výskumníkov, ktorí svoje projekty prezentujú pred návštevníkmi nielen FVAT, ale súbežne aj s návštevníkmi veľtrhu Bibliotéka a výstavy Pedagogika. Víťazi budú ocenení a najlepšie projekty budú nominované na svetové vedecké súťaže a prehliadky, ako je napríklad prestížna Regeneron ISEF 2024 v Los Angeles v USA.

Festival je skvelou príležitosťou pre mladých nadšencov vedy a techniky prezentovať svoje projekty a nápady, spoznať rovesníkov s podobnými záujmami a získať cenné skúsenosti v oblasti vedy a výskumu.

Nepremeškaj zaujímavé prednášky či prezentácie univerzít. Ak sa chceš stať súčasťou tejto vzrušujúcej udalosti, neváhaj sa prihlásiť a ukázať svetu, čo dokážeš. Tvoj projekt by mohol byť tým, čo ťa zavedie na cestu k úspešnej kariére v oblasti vedy a techniky.

Inšpiratívna cesta finalistu Festivalu vedy a techniky AMAVET – Samuela Smotera:

Praktické rady ako má vyzerať poster vedeckého projektu: https://www.festivalvedy.sk/wp2/ako-na-projekt/

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.025 s.