Aké bolo leto študentov programu Southwestern Advantage?

Streda, 18.10.2023 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Viete, kto sú „bookgirls“ a „bookboys“? Každé leto klopú na tisíce dvier ďaleko za oceánom, aby americkým rodinám ponúkli vzdelávacie materiály a sebe neopakovateľný zážitok z prázdnin strávených v USA. Pozrite sa s nami na to, aké leto majú za sebou slovenskí absolventi programu s vyše 160 ročnou históriou.

Rôzne brigády vypĺňajú čas študentov po celom svete. Nielenže si zarobia na svoje koníčky, ale naučia sa aj zodpovednosti a privoňajú k skutočnému pracovnému životu. Obľúbenými pracovnými pozíciami sú predajca zmrzliny, plavčík na kúpalisku či výpomoc v reštaurácii. No existuje aj skupina študentov, ktorým je Slovensko trochu tesné a žiada sa im okúsiť zárobky za jeho hranicami. Pre tých je ako stvorený program Southwestern Advantage zameraný na predaj vzdelávacích pomôcok americkým domácnostiam. Vybraní študenti majú možnosť získať a rozvíjať svoje obchodné, marketingové a podnikateľské zručnosti prostredníctvom predaja vzdelávacej literatúry. Toto leto si účasť v programe vyskúšala takmer tridsiatka slovenských vysokoškolákov z celkového počtu 1 125 z celého sveta. Slováci tak zaklopali na takmer 25 000 dverí v Ohiu, Oklahome, Minnesote, Utahu, Kansase a Oregone.

Náročný, no hodnotný program

Celý program je prepracovaný do najmenších detailov. Nečudo, veď bol založený v roku 1855, kedy začínal s predajom novín a kníh poštou. Dnes ide o špičkový manažérsky program s mentormi, ktorí každého študenta motivujú k lepším výkonom. Býva síce opisovaný ako jeden z najnáročnejších, no zároveň najhodnotnejších programov pre študentov na svete. Slovenskí študenti sú súčasťou skupiny Europe 1, ktorá okrem nich zahŕňa aj mladých ľudí z Poľska, Lotyšska, Litvy a Estónska. Toto leto bolo pre túto skupinu mimoriadne úspešné, študenti predali najviac kníh v histórii. Najúspešnejšími predajcami zo Slovenska boli Matúš Hrabovský, Matúš Hanák a Martin Križan, ktorý sa dokonca dostal medzi 10 najlepších. Za všetko hovoria aj pochvalné recenzie od amerických zákazníkov, ktorí našich študentov opisujú ako vzdelaných, rozhľadených, komunikatívnych, trpezlivých a úctivých.

Zážitky na celý život

Záujemcovia o program pritom nemusia mať žiadne predchádzajúce skúsenosti s predajom, naučia sa všetko od piky od svojich mentorov. Tí ich zodpovedne pripravia na leto nielen technicky, ale aj emocionálne. Súčasťou prípravy sú aj rôzne semináre a tréningy, kde študenti stretnú okrem mentorov aj svojich budúcich letných „parťákov“. Pracuje sa naozaj intenzívne, no nedele patria relaxu. Predajcovia sa stretávajú, oddychujú, chodia na výlety. Znie to ako ťažká práca, no rozhodne nie je nudná. Ako hovoria absolventi programu: „Možno zažiješ viac zábavy a naučíš sa viac počas jedného leta ako počas celého života.“ Príjemným bonusom pre mladých ľudí, ktorí príjmu túto výzvu a pracujú najtvrdšie, je odmena v podobe banketu, na ktorom najšikovnejší študenti dostanú za svoje úspechy ocenenia a špeciálne ceny. Hoci sa ďalšie leto zdá byť ešte ďaleko, nábor už začal. Stačí zadať svoje údaje a mentori sa čoskoro ozvú.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.025 s.