Vykročte dva kroky vpred už túto sobotu s TEDxBratislavaWomen

Pondelok, 23.10.2023 16:00 redakcia
Správy pre študentov

Organizátori podujatia TEDxBratislavaWomen 2023: Dva krokyvpred, ktoré prebehne v sobotu 28. októbra v kinosále Slovenskej národnej galérie na Riečnej ulici v Bratislave, odpočítavajú posledné dni. Popri inšpiratívnych vystúpeniach pripravili aj bohatý sprievodný a umelecký program, ako aj moderované diskusie s rečníčkami a rečníkmi podujatia. 

Osláviť odvahu, poučiť sa z minulosti a naučiť sa, ako byť k sebe empatickejší a solidárni, budú môcť návštevníci podujatia v rámci šestice živých vystúpení. Tešiť sa tak môžu na slovenskú fyzičku Evu Lilly, patriacu k desiatke špičkových svetových astronómov, ktorá pracuje v americkom akademickom prostredí, píše a realizuje projekty financované NASA na Havaji. Novinárku Soňu Jánošovú, venujúcu sa často prehliadaným, avšak dôležitým sociálnym, kultúrnym a spoločenským témam, ktorá vysvetlí, prečo treba upriamiť pozornosť nielen na vonkajšie diane či politiku, ale aj na to čo sa deje v našom vnútri. Martinu Valušiakovú, analytičku globálnych politických rizík, spravodajstva a bezpečnosti, chrániacu svet pred terorizmom, ktorá v minulosti pracovala pre NYPD, či v monitorovacej skupine OSN pre Al-Káidu a Taliban.

Na podujatí vystúpi taktiež predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, Ondrej Lunter, hľadajúci riešenia na akútne problémy a kliesniacu cestu dôstojnosti dievčat v menštruačnej chudobe. Historička Eva Škorvánková, pôsobiaca na Katedre všeobecných dejín na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, venujúca sa témam vzdelávania žien, politickej emancipácie a populačnej politiky v 20. storočí. A šesticu vystúpení uzavrú členovia jedinečného FK Kozmos, prvého fanúšikmi vlastneného a demokraticky riadeného futbalového klubu na Slovensku, ktorých poslaním je vrátiť futbalu dobré meno. V komunite vyznávajú zásady slušnosti, podporujú hodnoty feminizmu a rovnosti, a chcú ukázať, že sa dá futbal robiť bez vulgárností, korupcie, nenávisti, a že v ňom fašizmus, rasizmus a homofóbia nemajú svoje miesto.

Bloky vystúpení rečníčok a rečníkov budú obohatené hudobným vstupom talentovanej Laury Weng s doprovodom Petrom Kunzom, a na pódiu TEDxBratislavaWomen odznie poprvýkrát Slam Poetry v podaní Niko Nagy. Medzi jednotlivými blokmi talkov sa návštevníci budú môcť zapojiť do moderovaných diskusií s rečníčkami a rečníkmi, networkingovať pri vedomostných a DIY aktivitách, alebo dať nový život starým knihám a zároveň obohatiť svoju knižnicu o nové kúsky v rámci aktivity SWAP kníh.

Vystúpenia rečníčok a rečníkov, moderované diskusie, a všetky sprievodné aktivity budú prebiehať v slovenskom jazyku.

Vstupenky na podujatie nájdete na stránke tedxbratislava.sk za cenu 29 eur. Súčasťou vstupenky je aj občerstvenie a bezplatný vstup na všetky sprievodné aktivity. Vnútorné priestory kinosály Slovenskej národnej galérie a jej okolia sú plne bezbariérové.

Podujatie TEDxBratislavaWomen organizuje skupina dobrovoľníkov združená okolo najväčšieho a zároveň najstaršieho TEDx podujatia na Slovensku, TEDxBratislava.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.020 s.