Striedavé tehotenstvo? Do kín prišla sci-fi komédia Pod Generation

Streda, 25.10.2023 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Technologický vývoj mení prakticky všetky oblasti našich životov. Mohol by v blízkej budúcnosti zmeniť aj spôsob, akým sa pred pôrodom vyvíja ľudské potomstvo? Do našich kín práve prišla sci-fi komédia Pod Generation, v ktorej sa čosi podobné stane realitou – partneri sa budú môcť striedať pri nosení plodu v špeciálnej kapsuli, takzvanom „pode“, ktorý nahrádza maternicu.

V hlavnej úlohe prichádza na plátna herečka Emilia Clarke, ktorá sa preslávila ako neľútostná Khaleesi zo seriálu Hra o tróny. V Pod Generation stvárni úspešnú mladú ženu, ktorá túži po dieťati. Ako jej manžel sa v snímke objaví Chiwetel Ejiofor, u nás najznámejší z komiksového veľkofilmu Dr. Strange. Jeho postava sa moderným prístupom spočiatku bráni, no napokon súhlasí a rozhodne sa dať novým technológiám šancu. Aj jeho život sa vďaka tomu radikálne zmení, keďže starostlivosť o vyvíjajúci sa plod bude v najbližších mesiacoch rozdelená medzi oboch rodičov a obaja budú bojovať s podobnými otázkami a dilemami, ktoré takéto vzďaľovanie sa prírode prináša.

Režisérka a scenáristka Sophie Barthes, ktorá má na svedomí napríklad komédiu Duša Paula Giammatiho alebo historickú drámu Pani Bovaryová, sa v komediálnom žánri vyjadruje k témam, ktoré sú bytostne aktuálne. Vo svojej novinke pristupuje k postavám a ich situácii s veľkým nadhľadom, sarkazmom, ale aj citom i hrejivosťou, ktoré si téma vyžaduje. Snímku Pod Generation prinášajú do slovenských kín spoločnosti Continental filmFOXX MEDIA GROUP.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.020 s.