Cestujte, pomáhajte, učte sa: Objavte možnosti medzinárodných dobrovoľníckych táborov

Streda, 03.04.2024 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Slovenskí dobrovoľníci majú možnosť prihlásiť sa na medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a v zahraničí. Vybrať si môžu z táborov v Nemecku, Taliansku, Španielsku, Francúzsku, na Islande, či zo vzdialenejších krajín ako Japonsko, Srí Lanka, Thajsko a ďalších. Nájdu ich na www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory vznikli po prvej svetovej vojne, kedy mladí ľudia z rôznych krajín pomáhali opraviť vojnou zničenú dedinku na francúzsko-nemeckých hraniciach. Bolo to ukážkové vyjadrenie solidarity a odmietnutia nepriateľstva medzi krajinami, ktoré proti sebe bojovali vo vojne.

V tejto myšlienke pomoci naďalej pokračujeme a aj v súčasnosti, dobrovoľníci opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí so znevýhodnením, seniorov, či sa venujú rôznym environmentálnym aktivitám. Tábory trvajú 1-3 týždne.

Dobrovoľníci pomáhajú miestnej komunite, ale aj samým sebe. Získavajú nevšedné zážitky, nadobudnú nové vedomosti, priateľstvá, zdokonalia sa v cudzích jazykoch a spoznajú nové krajiny. Zlepšia sa tiež v soft skills ako napr. komunikácia s ľuďmi z iných kultúr, vzájomná spolupráca, kritické myslenie. Účasť na dobrovoľníckom tábore prináša zvýšenie sebavedomia, samostatnosti, odolnosti voči stresu, spoznanie samého seba a iné.

Niektoré medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú aj pre mladých ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť vycestovať z finančných, geografických, či iných dôvodov. Preplatené im je cestovné, dostávajú vreckové, majú zabezpečenú stravu a ubytovanie.

INEX Slovakia organizuje tábory prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International už 31 rokov.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.017 s.