Najlepší pavúčí horor všetkých čias? Do kín prišla Háveď!

Pondelok, 27.05.2024 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Prinesie si domov jedného pavúka, onedlho bude bojovať o život proti stovkám. Hlavný hrdina najnovšieho hororu z ponuky kín to skutočne nebude mať ľahké... Vy sa teraz môžete báť spoločne s ním – pred plátnom svojho kina, pri filme Háveď, ktorý nájdete v programe práve v týchto dňoch!

Kaleb bude mať čoskoro 30 rokov a v živote toho nemá veľa... Vzťah so sestrou sa narušil po matkinej smrti a ani s kamarátmi si už nerozumie tak ako kedysi. Zostala mu však vášeň pre chov exotických zvierat. Jedného dňa si z trhu prinesie nového pavúka, netušiac, že tým zmení život všetkým navôkol. Extrémne jedovatý pavúk unikne, rýchlo sa rozmnoží a spoločne so svojím potomstvom rastie do bizarných rozmerov... Onedlho premenia celú bytovku na pavučinami pokrytú pascu. Dom je rýchlo uzatvorený do karantény, no ak chcú naši hrdinovia prežiť, musia sa z budovy dostať čo najrýchlejšie von. Pavúkov pribúda zbesilým tempom a sú stále väčšie a väčšie...

„Urobil som všetko, čo bolo v mojich silách a možnostiach, aby bola Háveď tak zábavným filmom, ako je to len možné. Mojím cieľom vždy bolo, aby sa ľudia v kine zabávali, aby sa smiali, kričali a plakali,“ hovorí režisér Sébastien Vaniček, ktorého priezvisko prezrádza české korene, hoci sa narodil vo Francúzsku.

Talentovaný mladý filmár dodáva, že pavúky si ako monštrá pre svoj film nevybral preto, že by ich sám považoval za hrôzostrašné: „Nepatrím k ľuďom, ktorí sa pavúkov boja, no veľmi ma zaujíma to, čo je za týmto strachom. Už predsa vieme, že žiadny pavúk nie je pre človeka skutočne nebezpečný, odkiaľ teda pramenia tieto naše iracionálne obavy? Pre mňa je to prípad súdenia na základe rasy – pavúky sú jednoducho posudzované na základe svojho vzhľadu, ktorý, bohužiaľ, mnoho ľudí odpudzuje.“

Snímka Háveď už stihla získať o. i. označenie za potenciálne najlepší pavúčí horor v histórii kinematografie, rozpútať množstvo diskusií a svojmu režisérovi priniesť viaceré mimoriadne zaujímavé filmárske ponuky, vrátane práce na budúcom prírastku do hororovej série Evil Dead. Do slovenských kín ju priniesli spoločnosti Continental film FOXX MEDIA GROUP.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.017 s.