Zóny pre každého študenta

Spoznajte čaro gemerského kraja prostredníctvom festivalu FRAJ 2024

V Rimavskej Sobote sa bude na konci júla konať už 6. ročník multižánrového festivalu FRAJ. Tohtoročné podujatie s ústrednou témou (NE)ISTOTY prinesie počas víkendu 26. – 27. júla 2024 v spolupráci s festivalom Fjúžn pestrú paletu hudobných vystúpení, literatúry, filmov, divadiel, a workshopov. Vstupenky sú už v predaji.

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik, Marko Damian a Berlin Manson zo Slovenska, Bert and Friends, Party vynikajících lidí a Reflektor DJs z Českej republiky, maďarská interpretka Barkóczi Noémi, srbskí KOI KOI a ukrajinskí Killa Selfie.

Súčasťou programu budú aj diskusie, umelecké výstavy, divadlo a swap oblečenia. V diskusii Nebojme sa dúhy sa hostia známeho moderátora Rastislava Ilieva budú venovať téme života LGBTQ+ komunity na Slovensku. Diskutovať sa bude aj na tému slovensko-maďarských vzťahov v rámci diskusie Guláš vo vzťahoch. Na jednu z tém nadviaže aj beseda s čítačkou s Edinou Szvoren, Miklósom Forgácsom a Évou „Vicou“ Kerekes.

Téma festivalu sa bude odrážať aj vo výbere divadelných predstavení, napríklad Dedina od zoskupenia Innenhof, filmov študentov a študentiek audiovizuálnej tvorby, ako aj autorov a autoriek, ktoré sa predstavia v sekcii vizuálneho umenia ako Dominika Kováčiková, Lucia Oleňová, Pavol Šeliga, Vlasta Žáková, Michal Fízik, Miroslav Trubač, Ilona Németh, Kvet Nguyen, Adam Macko, Miloš Mozdík. Súčasťou programu budú aj workshopy maľby s Luciou Oleňovou, tanca s Ladislavom Cmorejom a sieťotlače s Milošom Mozdíkom.

Návštevníci sa môžu tešiť aj stand-up vystúpenie Silné Reči Stand-up Comedy Show, slam poetry a Večer najsilnejších hororových filmov s filmovým kritikom Petrom Konečným. Organizátori nezabudli ani na najmenších návštevníkov a pripravujú pre nich rôzne výtvarné workshopy a čítania. Vstupenky na festival FRAJ a viac informácií o programe nájdete na oficiálnej stránke www.fraj.sk.

Zones.sk – Najväčší študentský portál
https://www.zones.sk/magazin/2141/spoznajte-caro-gemerskeho-kraja-prostrednictvom-festivalu-fraj-2024/