Zahlasujte za slovenský tím svetovej IT súťaži pre študentov

Pondelok, 25.06.2012 08:00 redakcia
Správy pre študentov

Štyria študenti bakalárskeho štúdia Ľuboš Demovič, Martin Konôpka, Marek Láni a Matúš Tomlein pod vedením svojho mentora Michala Barlu z Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave sa prebojovali na svetové finále súťaže Imagine Cup v kategórii softvérový návrh. Finále sa bude konať 6. až 10. júla 2012 v austrálskom Sydney.

Imagine Cup je jedna z najväčších a najprestížnejších technologických súťaží študentov. Z prihlásených viac ako 350 tis. študentov z celého sveta sa tí najlepší stretnú vo finále. V najväčšej kategórii, ktorou je softvérový návrh, sa tento rok predstaví 72 najviac štvorčlenných tímov z celého sveta. Tohtoročná téma súťaže je: „Predstavte si svet, v ktorom technológie pomáhajú riešiť tie najvážnejšie problémy“.

Pozrite si krátke video o projekte a zahlasujte za náš slovenský tím, ktorý bude reprezentovať nás všetkých vo veľkej konkurencii z celého sveta. Zahlasujte za tím OwNet kliknutím tu.


Tím OwNet zľava: Ľuboš Demovič, Matúš Tomlein, Michal Barla, Martin Konôpka, Marek Láni

Študenti vytvorili inovatívny a šikovný projekt OwNet zameraný na zlepšenie kvality dostupného pripojenia k Internetu predovšetkým v oblastiach so slabým a nepravidelným pripojením na Internet. Cieľom aplikácie je zlepšiť prístup k informáciám a prispieť tak k rozvoju vzdelania najmä v oblastiach, kde je pripojenie nepostačujúce a deti nemajú šancu využívať reálne pre nás dnes už prirodzené zdroje informácií, ktoré sú na Internete. Prístup na Internet je v súčasnosti veľmi dôležitý pre všetkých, ale predovšetkým pre mladých ľudí na získanie zručností a skúsenosti, na ktorých budú môcť stavať počas svojho života.


„V súčasnosti nasadzujeme OwNet na viacerých školách v Keni a na Slovensku. Vďaka produktovej verzii projektu s inštalačnými diskami a manuálmi, ho môže nainštalovať a začať používať ktokoľvek.“ vysvetľuje Martin Konôpka, kapitán tímu OwNet.

OwNet umožňuje rýchlejšie a jednoduchšie prehliadanie a prezeranie webových stránok aj vo chvíli, kedy je používateľ skutočne offline. Aplikácia automaticky ukladá navštívené webové stránky do vyrovnávacej pamäte a na základe spoločných záujmov používateľov ich inteligentne prednačítava na server. Používatelia môžu pri surfovaní na webe využívať viaceré nástroje na spoluprácu, ako napríklad odporúčanie, hodnotenie webových stránok a zdieľanie materiálov na základe skupín. Týmto spôsobom si používatelia kreatívne tvoria vlastnú personálnu pavučinu informácií uloženú lokálne a dostupnú kedykoľvek.

Sledujte všetky novinky, reportáže, fotografie tímu OwNet aj na Facebooku. 

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.018 s.