Digitálny líder ocenil víťazov 10. ročníka Junior Internet

Streda, 01.04.2015 14:30 redakcia
Správy pre študentov
V dňoch 27. a 28. marca 2015 sa v priestoroch fakulty informatiky a informačných technológii STU v Bratislave už po desiaty krát stretla nielen IT talentovaná mládež. Prezentovaním svojich prác ako napríklad webových stránok, aplikácií, blogov či textov na témy blízke informačným technológiám dokázali, že nekonečný priestor internetu je kreatívny aj pre žiakov stredných a základných škôl.

Na konferencii JI sa zúčastnilo 70 žiakov zo Slovenska, ktorých v prvom hodnotiacom online kole vybrala porota zložená zo skúsených IT odborníkov.
Stránka Pinf Hry od žiaka Ondreja Vrábela z Gymnázia L. Novomeského, Senica, ktorá získala prvenstvo v kategórii Junior Learn, je zameraná na rozvíjanie schopností ako je písanie, čítanie a rozoznávanie farieb pre deti s detskou mozgovou obrnou. Na webovej stránke Junior Internet nájdete množstvo ďalších zaujímavých aplikácií, ktoré aj Vás môžu zaujať alebo pomôcť.

Víťazi v kategórii Junior App Marek Marušin, Martin Javorka, Samuel  Antol z SOŠ elektrotechnickej, Liptovský Hrádok v júli tohto roku predstavia svoj projekt s názvom eČašník na svetovej výstave Expo Sciences International v Bruseli.

Výnimočnosť konferencie podčiarkol aj fakt, že záštitu nad podujatím už druhý krát prevzal Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a Digitálny líder Slovenskej republiky, pán Ing. Peter Pellegrini spoločne s dekanom Fakulty informatiky a informačných technológii STU, pánom doc. Ing. Pavlom Čičákom, PhD.

Pán Ing. Peter Pellegrini súťažiacim povedal:
„Tento ročník súťaže je výnimočný, vaše výkony, váš prejav a prezentácia ako aj snaha dosiahnuť najlepšie výsledky prekvapili členov poroty a vybrať tých najlepších bolo ťažké.“

„Ja Vám želám, aby sa Vám v budúcom živote darilo, aby ste boli takýto šikovní aj naďalej, aby ste šľapali s dobou, ktorá sa vyvíja raketovým tempom a ja verím, že práve aj vďaka Vám Slovensko bude úspešná krajina v srdci Európy.“


Z rúk týchto výnimočných osobnosti, v sobotu 28. marca na zatváracom ceremoniáli, prevzali žiaci ocenenia za najkvalitnejšie práce. Pri tejto príležitosti pán dekan prisľúbil víťazom bodový benefit v prípade záujmu a uchádzania sa o štúdium na fakulte.
 
Víťazom, ktorých umiestnenie nájdete na www.juniorinternet.sk gratulujeme a tešíme sa na ďalší úspešný Junior Internet v roku 2016.

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

Vygenerované za 0.020 s.