Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory

Streda, 30.03.2016 10:00 redakcia
Správy pre študentov
Spoznať dobrovoľníkov z celého sveta, užiť si prázdniny alebo dovolenku aktívne, cestovať a pritom pomôcť si ročne volí viac ako 14 000 dobrovoľníkov z celého sveta. Vybrať si môžu z 1800 dobrovoľníckych ponúk v európskych krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Slovensko,  Taliansko, Island... . Záujemci o pomoc v exotických  krajinách  si môžu vybrať z  Indie, Taiwanu, Južnej Kórei alebo ďalších krajín uvedených na stránke www.inex.sk.  

Dobrovoľnícke tábory sú medzinárodné, z rovnakej krajiny sú maximálne dvaja účastníci, komunikačným jazykom je angličtina. Dobrovoľníci pomáhajú pri oprave historických pamiatok, organizovaní festivalov, aktivitách s deťmi, ľuďmi s postihnutím a na ďalších iných projektoch. Vďaka  medzinárodným táborom majú účastníci možnosť spoznať krajinu trochu inak.
Medzinárodné dobrovoľnícke tábory ocenia dobrovoľníci túžiaci opustiť uzavreté priestory, sedavý spôsob života, spoznať nových ľudí, krajiny, pomôcť sebe a tým, ktorí to potrebujú.

História organizovania medzinárodných projektov siaha až do roku 1920, kedy sa uskutočnil prvý tábor vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia už 23 rokov organizuje na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia na medzinárodné tábory do organizácií zastrešených v medzinárodných sietiach, ktorých je členom a partnerom.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.


Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory

Komentáre

TIP: Zaregistruj sa a vystupuj pod vlastným Zones ID.

K dispozícii nie sú žiadne komentáre.


Odporúčame

0.020