Ovocie je dobrá vec, vie to každý vzdelanec.
Lepšie ako čokoláda, od mamky je hruška
sladká.
Od otecka jabĺčko, s chuťou schrúmem ľahučko.
Od babičky strapec hrozna, každý z nás to dobre pozná.
Od dedka zjem
broskyňu, v každú dennú hodinu.
Zdravý budem plný sily, skúste to tiež moji milí!