Sen básničky

Sen

Prechádzam sa mestom tieňov,
všade tváre v bielom.
Vyblednuté oči a ruky bez citu,
chlad a smútok sprevádza ma tu.

Hádam, čo sa s nimi stalo,
aké kúzlo im život vzalo.

Či veriť na rozprávky,
na dobro volám z čiernej diaľky.

Svetlo v tmách zasvietilo
a mne sa všetko zapáčilo.
Zrazu všetci iní boli,
ako by ich omámili.

Prišla radosť do živóta,
zlo stráca svoju moc.
Zrazu už je ráno,
bol to len chladný sen.

Zones.sk – Zóny pre každého študenta
https://www.zones.sk/studentske-prace/basne/33321-sen-basnicky/