Bájka o zloduchovi a zlatom vedre

Slovenský jazyk » Čitateľský denník

Autor: Dievča hankaaa (23)
Typ práce: Referát
Dátum: 13.11.2014
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 169 slov
Počet zobrazení: 2 192
Tlačení: 162
Uložení: 114
Bájka o zloduchovi a zlatom vedre

Žil raz v istej dedinke jeden zloduch, ktorého nikto nemal rád. *Vždy sledoval iba svoj úžitok a mal na svedomí veľa zlých skutkov. Podvádzal a kradol, ale tak šikovne, že nikdy mu jeho podlé činy nemohli dokázať.

Akosi raz vykračoval po dedine, zbadal malého chlapca nariekať pri studni. Oslovil ho: „Čože sa ti stalo chlapče? Prečo tak bedákaš?“
„Rodičia ma veľmi vyhrešia. Lano, na ktorom som mal zlaté vedro, sa pretrhlo a vedro ostalo na dne studne,“ odvetilo chlapča.
Pri spomienke na zlaté vedro sa zloduchovi zablyslo v oku. Pozhadzoval zo seba šaty a zliezol do studne. Darmo hľadal, darmo snoril, nenašiel ani hrdzavé vedro, nieto ešte zlaté. Hrešiac vyliezol zo studne, ale po chlapcovi a jeho šatách tam nebolo ani stopy.
„Pomôžte mi niekto a doneste mi nohavice!“ volal zúfalo na okoloidúcich, no každý, kto prešiel okolo, ho iba vysmial. Nik sa nad zlodejom nezľutoval.

Ponaučenie: Ak sa nečestnému človeku prihodí niečo zlé, nikto ho nepoľutuje. Nemôže očakávať pomoc od tých, ktorým uškodil.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 7)

Kľúčové slová

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#blahoželanie poľovníkovi

Bájky

Všetky práce z tejto sady (127) »


Založiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Čitateľský denník

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.035