Diktáty na vybrané slová po B, M, P, R, S, V, Z, L

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: filomena (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 31.03.2022
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 460 slov
Počet zobrazení: 5 272
Tlačení: 151
Uložení: 153

Diktáty na vybrané slová

Diktáty na vybrané slová č. 1

Bola raz jedna princeznička. Volala sa Mirabelka. Bývala na hrade, ktorý stál na vyvýšenom mieste. Mysleli by ste si o nej, že bola pyšná? Omyl, práve naopak, bola to len obyčajná dievčina. Rada robila všetko možné i nemožné: kupovala voňavé mydielka a ukladala ich do skrine, zbierala staré mince, ba dokonca chodila so strýkom na rybačku. Vo svojej tajnej skrýši, ktorá bola vzadu za záhradou, Mirabelka mala: rýle, vidly a iné náradie, lebo často pozorovala hmýriaci sa hmyz. Mala veľmi rada prírodu.

Vybrané slová po B, M, P, R, S, V, Z, L

Diktáty na vybrané slová č. 2

Mirabelka pozorovala rada výry na stromoch, ba aj vydry v rybníku. Aj doma mala zvieratká: s vyžlou chodievala na prechádzky a starala sa o akvárium s korytnačkami a rybičkami. Mobil Mirabelke nesmel chýbať, aby mohla byť v kontakte so svojimi priateľmi. Obyvatelia hradu boli na Mirabelku pyšní, lebo hrala vybíjanú a jej družstvo už trikrát zvíťazilo na Majstrovstvách Slovenska. Rada jedla bryndzové halušky, nedokázala sa ich presýtiť. Milovala ryžový nákyp, syrovú pizzu aj rizoto.

Diktáty na vybrané slová č. 3

Bola to naozaj nezvyčajná princeznička. Keď neboli rodičia doma, rýchlo vybehla von a výskala a kričala od radosti, že nemusí rysovať tie pre ňu nezmyselné štvorce. Matematika nebola totiž jej silnou stránkou. Ale jazyk mala Mirabelka podrezaný jedna radosť, nebola však vôbec namyslená. Preto ju vždy a všade vítali s radosťou. Na blahobyt si nechcela vôbec privyknúť. A preto ani peniaze zbytočne na nič nemíňala. A zo všetkého najviac nenávidela bitkárov. Jej obľúbeným nápojom bol ríbezľový sirup riedený minerálkou.

Diktáty na vybrané slová č. 4

Mirabelka sa veľmi tešila na letné prázdniny. Celú kráľovskú rodinu čakal nádherný pobyt v Tatrách. Vybavili si ubytovanie na dva týždne. Ubytovňa mala štyri apartmány s balkónom. Za ňou tiekla bystrinka. Hneď na druhý deň sa rodinka vybrala na túru. Princeznička ju hravo zvládla, veď každý deň okrem víkendu trénovala vybíjanú, takže mala výbornú kondíciu. Dokonca zrýchlila krok a od rodičov sa vzdialila. Keď vyšla na kopec, dolu v diaľke videla sídlisko s vysokými domami a aj obydlia pre hovädzí dobytok.

Diktáty na vybrané slová č. 5

Princeznička kráčala, rodičov nevidela. Myslela si, že rodičia idú za ňou. Ale mýlila sa, zrazu bola sama. Zľakla sa a zahryzla si do pery. Čo teraz? Nevedela, ako sa dostane späť do ubytovne. Nebol tam nikto, koho by sa mohla spýtať. Zrazu začula spoza borovice akési syčanie. To už bolo na ňu priveľa a naskočili jej od strachu zimomriavky. Bola to zmija, ale našťastie rýchlo zmizla v kríkoch. Mirabelka si vtom spomenula, že má pri sebe mobil. Ihneď zavolala mame. Spolu s ockom prišli za ňou a zišli popri bystrinke dolu k ubytovni. Rodičom musela sľúbiť, že sa od nich už nikdy nevzdiali. A keď po návrate začuli silné hromobitie, to už boli všetci šťastní, že sa im nič nestalo.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.051 s.
Zavrieť reklamu