Domáce diktáty na zlepšenie pravopisu

Slovenský jazyk » Diktáty

Autor: ofelia (20)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 04.05.2022
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 237 slov
Počet zobrazení: 7 166
Tlačení: 258
Uložení: 254

Domáce diktáty na zlepšenie pravopisu

Domáci diktát na zlepšenie pravopisu č. 1

Michal Veselý a Peter Jedlička sú najlepší kamaráti. Obaja sa narodili pred ôsmimi rokmi v Žiline. Jeden v máji a druhý v auguste. Miškova sestra sa volá Gabika. Peter ju prezýva bábika. Meno jeho sestry je Lenka. Bývajú na rovnakom sídlisku i na tej istej ulici. Je to Gaštanová ulica.

Domáci diktát na zlepšenie pravopisu č. 2 

S rodičmi chodíme často na výlety. Cestujeme po celom Slovensku. Navštívili sme múzeum v Banskej Bystrici. Videli sme orloj v Starej Bystrici. V Bojniciach sme boli na prehliadke zámku. Tiež sme tam navštívili zoologickú záhradu.

Domáci diktát na zlepšenie pravopisu č. 3

Ulica, kde sídli naša škola, sa nazýva Ulica Hlavná. Môj spolužiak Šimon býva na Tulipánovej ulici. Je to blízko Námestia Ľudovíta Štúra. V rozprávke o Harrym Potterovi sa spomína Šikmá ulička. Vieš kde sa nachádza Slnečné námestie?

Domáci diktát na zlepšenie pravopisu č. 4

V Bratislave nájdeš mestskú časť Ružinov. Cez mesto preteká rieka Dunaj. Boli ste niekedy vo Vysokých Tatrách? Sú tam veľmi pekné plesá: Štrbské pleso, Kačacie pliesko alebo Popradské pleso. Žiar nad Hronom je mesto ležiace na pravom brehu rieky Hron.

Domáci diktát na zlepšenie pravopisu č. 5 

Na vlastivede sa budeme učiť o Východoslovenskej nížineGerlachovský štít je najvyšší štít v Tatrách. Na Slovensku máme deväť národných parkov. Správcovia Národného parku Malá Fatra sídlia vo Varíne. V tomto národnom parku žijú veľké šelmy – medvede, vlky a rysy

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Diktáty

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu