Ako sa využívajú investície?

Spoločenské vedy » Ekonómia

Autor: ref_allfor (15)
Typ práce: Referát
Dátum: 10.04.2015
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 399 slov
Počet zobrazení: 1 852
Tlačení: 99
Uložení: 108

Ako sa využívajú investície?

Možno si niekto dá otázku, ako sa využívajú investované finančné prostriedky, ktoré vloží do daného podielového fondu alebo do akcií. Dá sa postupovať podľa niekoľkých pravidiel.
•    s kým investujem – musím si určiť, s ktorou finančnou inštitúciou budem spolupracovať v zmysle, že jej poskytnem svoje finančné prostriedky ako investíciu, ktorá mi má priniesť zisk. Preto je veľmi vhodné si vybrať skúsenú firmu, aby bolo dobre postarané o danú investíciu. Skúsenejšie spoločnosti budú mať možno vyššie poplatky – čo však môže odradiť špekulantov a priniesť im len kvalitných klientov. Ideálne je, ak spoločnosť má medzinárodné pôsobenie, v zmysle, že vie moje finančné prostriedky investovať aj na perspektívnych trhoch v zahraničí. V taktom prípade sa otvárajú omnoho širšie možnosti investovania. Ak je to možné, treba sledovať aj konkrétnych ľudí v danej spoločnosti – ako sa prezentujú na verejnosti, aké majú názory a čo prínosné prinášajú pre verejnosť.

•    kde investuje správca investície – dôležité je sledovať, kde investuje správca investície, teda spoločnosť, ktorá získala moju dôveru a ktorej som zveril finančné prostriedky. Ak je to možné, tak treba sledovať, aké projekty podporila daná finančná spoločnosť a pri akých projektoch si vyberá byť obchodným a finančným partnerom. Na toto ja, ako investor, už nemám priamy dosah, ale je to určité vodítko pri tom, či si vybrať danú finančnú alebo investičnú spoločnosť. V prípade, že sa ja ako investor dozviem, že táto spoločnosť investuje finančné prostriedky do morálne otáznych činností (napr. vykorisťovanie ľudí v Afrike, podpora obchodu s drogami a pod.), tak vzniká otázka, či nepresunúť svoje finančné prostriedky do inej spoločnosti, kde môžu slúžiť na podporu lepších projektov.

•    ako sa darí konkrétnym projektom – ak teda investor vie, aké projekty podporuje a kde investuje finančná a investorská spoločnosť, je možné sledovať, ako sa týmto projektom darí. V prípade projektov, ktoré sú v zahraničí je to mierne zložitejšie (internet nemusí prinášať objektívne informácie), ide napríklad o investovanie do akcií technologických firiem (Microsoft, Google, IBM...). V prípade lokálnych projektov na Slovensku je situácia jednoduchšia. Napríklad viem, že Prvá penzijná Poštovej banky poporuje výstavbu stavebných projektov Solar a Petržalka City A – a veľmi jednoducho sa dá overiť, ako sa týmto projektom darí.
Záverom len zhrniem, že ak má investor dostatok času, je možné sledovať aj využívanie svojej investície.  Je to však pomerne náročné pri zahraničných investíciách, v rámci nášho priestoru (SK, CZ) je to výrazne jednoduchšie.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#investície


Odporúčame

Spoločenské vedy » Ekonómia

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.034