Vybrané slová po S + diktáty

Slovenský jazyk » Gramatika

Autor: Dievča agile (25)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 03.11.2016
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 211 slov
Počet zobrazení: 18 114
Tlačení: 519
Uložení: 453

Vybrané slová po S + diktáty

Vybrané slová sú práve také slová v slovenčine domáceho pôvodu, po ktorých sa po obojakých spoluhláskach (b, m, p, r, s, v, z, (f)) píše tvrdé „y“ a nie mäkké „i“.

Vybrané slová po S

syn, syr, sýty, sypať, syseľ, syčať, sýkorka, sychravý, vysychať, osýpky, sypký, sykať

Diktáty vybrané slová po S

Diktát:
silónové vlákna, synov signál, sýkorky odleteli, hniezdo osirelo, had zasyčal, počuť sipieť husi, povesti spod Sitna, jazierko vysychá, posyp ti syrom, voda so sirupom, strýko so synovcom, sivý syseľ, nasýtil som sa, sypal piesok

Diktát:
Syn nasýtil sýkorky obyčajným syrom. Situácia sa zmenila. Deň bol sychravý, obloha zosivela. Nasyp do sita múku. Hus zasipela. Zo syna sa stala sirota. Sneh bol veľmi sypký. Ochorel na osýpky. Vysiela veľmi silné signály. Syseľ si uchmatol syrovú pochúťku. Napodobňoval sykot hada. Vo vzduchu cítiť síru. Z toho sirupu nie som sýty.

Diktát:
Malého synčeka trápia osýpky. Je vysypaná po celom tele. Pozeral na mamku ako sirôtka. Múku presypala cez sito a posypala ňou plech. Sýkorky v sychravom počasí poletovali po dvore, hľadajú potravu, potrebujú sa nasýtiť, aby získali dostatok sily na silnú zimu. Ich spev je signálom jari. Príroda je to dokonalý systém. Vietor bol príliš silný a sypký sneh nám šľahal do tváre. Na tanieri bolo rizoto posypané syrom.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 5.5)

Video: Vybrané slová po S + diktáty

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Gramatika

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.049