Skype - telefonovanie so svojimi priateľmi

Ostatné » Informatika

Autor: monty
Typ práce: Referát
Dátum: 29.12.2007
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 244 slov
Počet zobrazení: 8 999
Tlačení: 587
Uložení: 538
Skype je jednoduchý a voľne šíritelný software, ktorý umožnuje, aby ste sa dovolali komukoľvek a kdekoľvek vo svete.Využíva inovované P2P technológie spojené s inými užívateľmi Skype. Je určený práve pre Vás, ktorým prekážajú vysoké poplatky za telefonovanie. Volanie cez Skype je ZDARMA!
Skype má rýchlu a jednoduchú inštaláciu. Stačí si ho len stiahnúť, zaregistrovať svôj kontakt, a hneď môžete z Vašeho PC volať svojim priateľom alebo obchodným partnerom. Telefonné "číslo" už nemusí byť zložené len z numerických znakov. Pri registráci si môžete zvoliť akékoľvek voľné meno. Volanie cez Skype je veľmi bezpečně šifrované.

Skype je po inštaláci prednastavený na Vašu štandartnú zvukovú kartu. Hlas volajúceho možete nechať znieť priamo zo svojich reproduktorov alebo k počítaču pripojiť slúchatka. Samozrejme, aby Vás počul aj telefonista na druhej strane, musíte mať k počítaču pripojený tiež mikrofón. Už pri prvom hovore budete milo prekvapený čistotou zvuku. S bežným telefónom je Skype svojim kvalitným prenosom hlasu naozaj nezrovnateľný.
Skype podporuje i konferenčné hovory, zároveň si môžete rozprávať až piati ľudia. Za povšimnutie stojí aj funkcia SkypeOut, ktorá umožňuje volanie do štandardných telefónnych sietí. Táto funkcia je však platená. Ovládanie celého programu je veľmi jednoduché, takže aj neskusený užívateľ sa Skype naučí rýchlo používať. Jedinou prekážkou pre niekoho môže spočiatku byť panel nástrojov v angličtine, slovenská ani česká verzia zatiaľ nie je pripravená.
K využívaniu Skype stačí aj pomalejšie internetové pripojenie, pre svoju činnosť spotrebuje behom hovoru len asi 5KB za sekundu!
Najnovšiu verziu SKYPE si môžete bezplatne stiahnúť na stránke http://www.skype.com/download/.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Kľúčové slová

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#skype #informatika #Volať


Odporúčame

Ostatné » Informatika

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.012