Príhovor krstného otca na svadbu

Pomôcky » Príhovory

Autor: ypsilon (15)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 19.07.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 411 slov
Počet zobrazení: 342
Tlačení: 11
Uložení: 9

Príhovor krstného otca na svadbu

Drahí hostia,

dnes som tu, ako krstný otec, s hrdosťou a radosťou v srdci, aby som oslavoval tento nádherný deň – svadbu mojej milovanej krstnej dcéry a jej nového manžela. Pre mňa je to česť byť s vami tu a zdieľať tieto nezabudnuteľné okamihy.

Keď som prvýkrát stretol moju krstnú dcéru, bola ešte len malá dievčinka s veľkými očami a rozkošným úsmevom. V jej očiach som videl čistú radosť a v jej úsmeve som nachádzal lásku a nevinnosť. A dnes, keď ju vidím ako krásnu mladú ženu, cítim hlbokú hrdosť za to, akou sa stala.

Svadba je magický okamih, keď sa dvaja ľudia stretajú v zjednotení lásky a záväzku. Je to chvíľa, keď sľubujú svoju vernosť a oddanosť navzájom. Ako krstný otec, som bol svedkom jej cesty a rastu, a dnes sa ma táto cesta dotýka osobitným spôsobom.

Mojou úlohou ako krstného otca bolo nielen ju chrániť a viesť, ale aj byť jej vzorom a podporou. Teraz však vidím, že toto sa rozšírilo na jej nového manžela, ktorý teraz zdieľa túto rolu so mnou. Som rád, že som tu, aby som ho privítal do našej rodiny a aby som ho požehnal na ich spoločnej ceste.

Milovaná krstná dcéra a nový zať, dnes sa príroda spája s láskou a necháva vám toto nezabudnuteľné spojenie. Spoločne vstupujete do manželstva, do vzťahu, ktorý si vyžaduje trpezlivosť, kompromisy a porozumenie. Budete stavať svoj dom na základe dôvery, rešpektu a lásky.

Nech však vaša cesta nekončí iba pri stavaní domu, ale nech vás zavedie aj na spoločné dobrodružstvá, ktoré vás posilnia a posunú ďalej. Nech žijete svoje sny spolu, nech objavujete nové veci a nikdy nezabudnite, že najcennejším pokladom, ktorý máte, je navzájom si vypočuť a podporiť sa.

Svadba je len začiatok. Manželstvo je dlhá cesta, plná výziev aj radostí. Ale verte mi, keď hovorím, že to je najkrajšia cesta, akú môžete prejsť. Je to cesta, na ktorej rastiete spolu a objavujete nové rozmery lásky a porozumenia.

Dnes sa združujeme ako rodina a priatelia, aby sme vám požehnali na vašej ceste manželstva. Nech vaše srdcia zostanú otvorené pre lásku, nech sa navzájom povzbudzujete a nech vás Boh obklopuje svojou láskou a požehnaním v každom okamihu vášho života.

Milovaná krstná dcéra a nový zať, želám vám šťastný a plný život spolu. Nech sa každý deň napĺňa radosťou, láskou a smiechom. A nech vaše manželstvo je požehnané a trvá navždy.

Na vašu lásku a budúcnosť! Na nový začiatok vášho spoločného života!

S láskou,

Váš krstný otec

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.026 s.
Zavrieť reklamu