Príhovor triedneho učiteľa na stužkovej slávnosti

Pomôcky » Príhovory

Autor: miruska (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 19.09.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 377 slov
Počet zobrazení: 192
Tlačení: 3
Uložení: 7

Príhovor triedneho učiteľa na stužkovej slávnosti

Dobrý večer vážení rodičia, milí študenti a študentky, vážení hostia,

Rád by som vás všetkých srdečne privítal na tejto dôležitej udalosti, na našej stužkovej slávnosti. Dnes je výnimočným dňom nielen pre našich absolvujúcich žiakov a žiačky, ale aj pre všetkých nás, ktorí sme s nimi cestovali po dlhých rokoch ich vzdelávania. Je to deň, kedy oslavujeme ich úspechy, odhodlanie a tvrdú prácu, ktorou sa dostali až sem, na tento míľnik.

Keď sa pozrieme späť na tie roky, ktoré sme spolu prežili, je nám jasné, že sme mali tú česť pozorovať, ako sa z našich detí stávajú dospelí mladí ľudia. Videli sme vás rásť nielen v intelektuálnom zmysle, ale aj vo vašom osobnom rozvoji. Boli sme svedkami vašich úspechov, ale aj chvíľ neúspechu, ktoré vás posilnili a naučili cennejšie lekcie.

Dnes je deň, keď dostávate na svoje krky stužky, symbol vašich úspechov. Stužky sú však viac než len páska látky. Sú symbolom vášho vzdelania a zodpovednosti, ktorú nesiete do sveta. Sú symbolom toho, že ste pripravení čeliť výzvam, ktoré vás čakajú v budúcnosti.

Ale pamätajte, že s úspechmi prichádzajú aj zodpovednosti. Svet, do ktorého vstupujete, je náročný a rýchlo sa mení. Máte pred sebou mnoho možností a cest, ktorými sa môžete uberať. Svojou vzdelanou hlavou a srdcom naplneným túžbou dosiahnuť veľké veci môžete dosiahnuť čokoľvek.

Vyzývam vás, aby ste boli verní svojim hodnotám, etike a morálke. Cesta úspechu nie je vždy jednoduchá a môže byť plná nástrah. Avšak s pevným charakterom a odhodlaním môžete prekonať všetky prekážky.

Nezabudnite ani na tých, ktorí vás podporovali na vašej ceste. Vaši rodičia, starí rodičia, učitelia a priatelia vás vždy podporovali a budú na vás hrdí. Nezabudnite na nich a venujte im svoju vďaku.

Takže, absolvujúci, dnes oslavujeme vaše úspechy, ale aj začiatok vašej novej cesty. Máte pred sebou svet, ktorý sa stále mení, a vy ho môžete ovplyvniť svojimi snami, cieľmi a úsilím. Držím vám palce, aby ste dosiahli všetko, o čom snívate.

Gratulujem vám ku všetkým dosiahnutým úspechom a nech žiari vaša budúcnosť ešte jasnejšie. Ďakujem vám za vašu tvrdú prácu a za to, že ste takí úžasní ľudia. Slávme tento deň spolu a tešme sa na všetko, čo nám budúcnosť prinesie.

Ďakujem vám a prajem vám veľa šťastia a úspechov na vašej ďalšej ceste.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Vyhľadaj ďalšie študentské práce pre tieto populárne kľúčové slová:

#príhovor  triedného učiteľa k stužkovej slávnosti


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.018 s.
Zavrieť reklamu