Slávnostný prejav k výročiu úmrtia

Pomôcky » Príhovory

Autor: margita (20)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 279 slov
Počet zobrazení: 145
Tlačení: 6
Uložení: 6

Slávnostný prejav k výročiu úmrtia

Vážení prítomní,

dnes sa tu stretávame s hlbokým pocitom smútku a úcty, aby sme spoločne pripomenuli a uctili pamiatku (meno zosnulého/zosnulej) v deň výročia jeho/jej úmrtia. Je to čas, kedy sa spájame v spoločnej bolesti, ale aj v uznaní a uctení pre život, ktorý nám dal/a.

(meno zosnulého/zosnulej) neodišiel/a len ako osoba, ale zanechal/a nám odkaz, ktorý pokračuje v našich srdciach a spomienkach. Jeho/jej prítomnosť v našom živote bola darom, ktorý sme si vážili, a jeho/jej odkaz sa vždy bude niesť v našich spoločných príbehoch a vzpomienkach.

Dnes neplakáme iba nad jeho/jej stratou, ale oslavujeme aj život, ktorý žil/a. Spomíname si na jeho/jej smiech, múdrosť, lásku a každodenné drobnosti, ktoré robili jeho/jej život jedinečným. Jeho/jej prítomnosť v našom živote dotkla mnohých a zostane s nami ako svetlý príbeh, ktorý nás inšpiruje.

Dnes vzdávame hold jeho/jej pamiatke tým, že si pripomíname nielen tie chvíle smútku, ale aj tie, ktoré nám prinášali radosť a šťastie. (meno zosnulého/zosnulej) nás učil/a, že život je krehký a cenný, a že hodnoty, ktoré nám dal/a, sú pokladom, ktorý môžeme nosiť v srdciach.

V čase, keď myslíme na (meno zosnulého/zosnulej), nech nám jeho/jej dedičstvo slúži ako inšpirácia na prekonanie ťažkostí a na cestu lásky a pochopenia. Jeho/jej duch nech žije vo všetkých týchto, ktorí ho/ju mali radi, a nech nám poskytuje silu a odvahu v našich vlastných životoch.

Vzdávame mu/jej hold tým, že si pripomíname jeho/jej život, a nech v našich spomienkach zostane žiť navždy. Súčasne posielame všetku lásku a podporu jeho/jej rodine a blízkym, ktorí prechádzajú touto ťažkou chvíľou.

(meno zosnulého/zosnulej), v tvojej pamäti sme spoločne a v tvojom dedičstve žijeme. Poď, nech tvoj pokojný odpočinok bude večný.

Ďakujem vám všetkým.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Pomôcky » Príhovory

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu