Alan v neobyčajnej ríši zvierat

Slovenský jazyk » Rozprávky

Autor: ofelia (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 12.02.2024
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 229 slov
Počet zobrazení: 160
Tlačení: 8
Uložení: 10

Alan v neobyčajnej ríši zvierat

Rozprávka zo ZOO

Kde bolo, tam bolo, za siedmimi horami a za siedmimi dolami bola jedna neobyčajná záhrada. Ledva by ste dovideli na jej koniec, taká bola veľká. Nebola to však obyčajná záhrada, ale záhrada plná slobodných zvierat. Keď však chcete vstúpiť do tejto neobyčajnej zoologickej záhrady, nie je to zadarmo. No neplatí sa peniazmi, ale kúzlom. Pýtate sa, prečo? Tak čítajte ďalej.

Jedného dňa prišla na exkurziu trieda 3.A. Pri vstupe do záhrady sedela obrovská žirafa, ktorá neuveriteľne rýchlo ohýbala svojím dlhým a zvedavým krkom, aby sa mohla prihovoriť každému žiakovi. Vždy vysmiaty chameleón pokojne čakal na jej signál.

 Pri každom žiakovi spozornel, pogúľal očami a hádal, na aké zvieratko sa podobá. Keď žirafa naňho mrkla, mohol s radosťou použiť svoju kúzelnú paličku. A tak kamarátskeho Ďurka zmenil na šteniatko, jazyčnatú Zuzku na papagája, rýchleho Jožka na koňa, tichú Mirku na rybku a nezbedného Alana na šimpanza. Prekvapené deti mohli pocítiť na vlastnej koži, aké to je, byť súčasťou slobodnej ríše šťastných zvierat. Zvedavý Alan prekvapivo sledoval svoje zmenené telo. Zistil, že má silnejšie ruky a vie vysoko vyskočiť. Bez strachu sa vyštveral na najvyšší strom a odvážne sa spustil po lianách, cez celú záhradu.

Uvedomil si, ako smutne sa musia cítiť zvieratká v obyčajnej ZOO a tešil sa, že on je v tej slobodnej. Na poslednom strome našiel zvonec a rozprávky je koniec.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Rozprávky

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.016 s.
Zavrieť reklamu