Ako hudba ovplyvňuje náš život (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: bronkavac1 (19)
Typ práce: Referát
Dátum: 08.12.2014
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 305 slov
Počet zobrazení: 13 393
Tlačení: 693
Uložení: 654

Ako hudba ovplyvňuje náš život (Úvaha)

Milá Anna,

môj referát začína citátom známeho skladateľa, ktorý podľa mňa najlepšie vyjadrí, čo je to hudba.

,,Hudba je rečou pre tento svet, práve ona je jazykom zrozumiteľným tam, kde už zrozumiteľnosť neočakávame. Práve ona je objavietľkou schopností, ktoré sme už zabudli." Johannes Leppicgh

Ďalej pokračujem vyjadrením toho, čo pre mňa hudba znamená, čo vyjadruje, v čom nás ovplyvňuje, čo nám dáva, čo tým získame a čo v nás prebúdza.

Hudba. Čo to je?

Hudba, to sú slová vychádzajúce z nášho srdca. Je to evidentne niečo krásne, čo stále ovplyvňuje náš život. Hudba nás oslobodzuje od stresu, napätia a prináša nám lásku, pokoj, relax a citlivé vnímanie. Každý z nás si občas zahmká melódiu alebo pustí pesničku, ktorá nás upokojí a povzbudí. Niektorí ľudia sa venujú písanie textov iný zase skladaniu melódie. Pri skladaní využívajú rôzne hudobné nástroje: klavír, gitaru, husle, flautu...Keď sa spojí text a melódia vytvorí sa krásna pieseň, ktorá nás dokáže povzbudiť k neuveriteľným výkonom. Rovnako v nás prebúdza zmysel pre tvorivosť, umenie, estetickú krásu, jedinečnosť, originalitu, fantáziu, predstavivosť a zmysel života. Ľudia sa venujú aj hre na hudobný nástroj, spevu a v piesňach a tónoch vyjadrujú to, čo práve cítia.

Láska, radosť, šťastie a smútok to sú pocity, ktoré v piesňach vyjadrujeme. Ale hudba, to nie sú  iba piesne a tóny, sú to aj naše slová. Z nášho srdca vychádzajú slová, ktoré sa dokážu poskladať do krásnej piesne a tým sa vytvorí hudba. Hudbu počujeme dennodenne v rádiu, v televízií, reklamách a filmoch. Tým nás dostáva do pozície nielen poslucháča ale aj  priameho účastníka hudobnej scény, ktorá sa nám dostáva do povedomia a ovplyvňuje naše životy v pozitívnom slova zmysle.

Niektorí ľudia považujú hudbu za svoj život a hovoria: ,,Hudba, ktorú počúvam, je pre mňa tak isto potrebná, ako vzduch, ktorý dýcham." Marek Čičman

Tvoja Broňa

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.014