Moja vysnívaná krajina - sloh

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Dievča hankaaa (23)
Typ práce: Referát
Dátum: 28.02.2015
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 211 slov
Počet zobrazení: 9 440
Tlačení: 305
Uložení: 333
Moja vysnívaná krajina - sloh

Už veľa rokov som uvažovala o tom,  ako by moja vysnívaná krajina mala vyzerať. A teraz som to konečne vymyslela. Moja vysnívaná krajina sa volá Aglicko. Je veľká asi ako taliansky ostrov Capri a leží  v Tichom oceáne. Každý človek musí mať svojho psa.

Keď dovŕši 10 rokov, bude si musieť vybrať jedno šteniatko. V Aglicku sa voľne prechádzajú korytnačky veľké ako človek a na ich pancieroch sa vyhrievajú maličké korytnačky, veľké ako náš malíček. Všetky zvieratá sú v Aglicku šťastné. Dokonca aj žraloky sú tam milé, pokojné a prítulné.
 Jedného dňa dopadlo na Aglicko UFO a zničilo časť mesta. Potom z UFA vystúpili naozajstní mimozemšťania. Mimozemšťania hovorili agličtinou, a to Agličanov veľmi prekvapilo. Pomohli mimozemšťanom postaviť ich poškodenú loď. Odvtedy sú Agličania s mimozemšťanmi v spojení.

Niektorí mimozemšťania zostali v Aglicku, a tak sa teraz po Aglicku nepremávajú iba ľudia, ale aj mimozemšťania. Hoci sú všetci iní, ľudia sa správajú k mimozemšťanom ako k normálnym ľuďom. Aglicko je uchránené pred prírodnými katastrofami, ale sneží tam. Veľa ľudí si v Aglicku chová doma geparda alebo leva. Pretože tieto zvieratá sú prítulné ako normálna mačka domáca. V Aglicku je aj vyhasnutá sopka. Keď nasneží, aglické aj mimozemšťanské deti sa tam veľmi radi sánkujú. Prezident som ja, Nela Kolčáková.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 3.7)


Založiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.024