Babka: príhovor (prejav) k jubileu

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: nany7 (25)
Typ práce: Referát
Dátum: 05.05.2015
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 229 slov
Počet zobrazení: 24 853
Tlačení: 565
Uložení: 617

Príhovor (prejav) k jubileu, babke

Drahá naša babička,

v tento slávnostný deň sme sa tu všetci stretli, aby sme vo veľkom oslávili Tvoje okrúhle narodeniny. Teraz je ten správny čas, aby sme Ti všetci povedali, že Ťa ľúbime, že si náš poklad a že niet lepšej pochúťky na celom svete ako Tvoje pečené buchty. A to nejeden z nás mal možnosť ochutnať už všeličo. Veď za posledné roky sa to v našej rodine akosi rozcestovalo.

Veru akosi sme sa všetci roztratili po rôznych kútoch a to nielen Slovenska, ale aj dá sa povedať sveta. Nuž doba je teraz taká, sú tie možnosti a mladých ľudí to láka. No ale nech je niekde tam vo svete akokoľvek zaujímavo, každý sa rád domov vráti. Každý z nás sa rád vráti do Tvojho domčeka, kde je príjemne teplúčko a vonia to tam pečenými buchtami. To teplo domova, ktoré nám je u vás poskytnuté si každý z nás aj keď sme ďaleko nesie vo svojom srdci.

Dúfam, že až my budeme v roli babičiek a deduškov budeme vedieť vytvoriť také príjemné teplo domova s takou priaznivou atmosférou ako vieš poskytnúť Ty nám spolu s deduškom. Prečo by aj nie, však máme teraz ten najlepší vzor.

Babička naša najdrahšia, všetci Ti zo srdca prajeme ešte veľa krásnych rokov, aby zdravíčko slúžilo a aby ste si spolu s dedkom nažívali tak pekne a pokojne ako doteraz.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.016