Nežná revolúcia 17. november 1989

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: Chlapec monty
Typ práce: Referát
Dátum: 10.01.2008
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 175 slov
Počet zobrazení: 13 797
Tlačení: 757
Uložení: 672
Nežná revolúcia, ktorá sa konala v novembri v roku 1989, zosobňuje pád totalitného komunistického režimu. Podľa môjho názoru významným spôsobom zviditeľnila vo svete Československo ako vysoko kultivovanú spoločnosť s uvedomelými občanmi a s totalitnou schopnou vládou. V týchto časoch sa uskutočnil prevrat v demokratickú spoločnosť, ktorý nám mohol závidieť celý svet.

Ako je písané v dejínach, tak priebeh „nežnej revolúcie“ bol vynikajúco pripravený. Priehľadnosť celej akcie mala v očiach verejnosti zastrieť fáma o nevydarenom puči ŠTB, ktorý v kritickom bode zlyhal a ktorý využili demokraticky zmýšľajúce sily v prospech „nežnej revolúcie“.

Pozitívne treba hodnotiť fakt, že celý prevrat bol pokojný, bez vážnejších hospodárskych kolapsov či vysokých stratách na životoch. 17. november 1989 sa stále oslavuje ako symbol študentskej revolúcie.

Symbolom, okrem ešte spevu hymny na námestiach, sa stali štrngajúce kľúče a tiež TRIKOLÓRA - trojfarebná stužka z farieb našej vlajky, ktorú všetci nosili na kabátoch, čiapkach alebo na kočíkoch. Pre nás sa otvorili hranice s Rakúskom, Nemeckom...

Podľa mňa je tento deň pre Slovákov a Čechov veľmi významný a je pekné keď si na túto revolúciu každý rok spomenieme.
Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 (10-najlepšie, priemer: 4.6)

:: PrihlásenieZaložiť nové konto Pridať nový referát

Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE - Referáty, ťaháky, maturita:

0.021