Atmosféra v triede počas písania písomky

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: lucka123 (14)
Typ práce: Referát
Dátum: 08.01.2020
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 269 slov
Počet zobrazení: 476
Tlačení: 23
Uložení: 22

Atmosféra v triede počas písania písomky 

Naša trieda pred písomkou by sa dala nazvať rozšliapaným mraveniskom. Každý behá ako splašený, hľadá si dobré miesto na bezpečné používanie ťahákov alebo niekde blízko pri našom triednom géniovi - Katke. Tesne pred zazvonením si každý overuje správne odpovede na potenciálne otázky.

Zvoní.

Do triedy vstúpi profesor s vážnou tvárou a papiermi v ruke. Každý sedí sám, jeho jediní spoločníci sú papier, pero, možno aj peračník.

Prvých desať minút je v triede také ticho, že keby spadol špendlík, bol by to strašný rachot. Vtedy všetci píšeme to, čo vieme.

V priebehu ďalších desiatich minút už na seba začíname hádzať zúfalé pohľady prosiace o správnu odpoveď na otázku, ktorú nevieme sami zodpovedať. Tá sa k nám väčšinou dostane. Či už formou „nenápadného“ obrátenia papiera, tichého zakričania alebo v podobe letiacej papierovej guličky, ktorá potom koluje po celej triede.

Najväčšie šťastie je, keď profesor nikomu z nás nevezme písomku s hrozbou zhoršenia známky o jeden stupeň alebo ak nás nedonúti všetkých okamžite odovzdať písomky.

V našej triede je písomka tímová práca. Posledných sedem minút pred odovzdávaním všetci alebo väčšina kričí jedno meno. Katka! Vždy sa nám podarí ešte v poslednej sekunde napísať odpoveď.

Po písomke v triede vládne taký huriavk, že by to zobudilo aj mŕtveho. Každý si porovnáva odpovede a rozmýšľa, akú známku dostane. Niektorí- tí pripravenejší -s úplnou istotou vyhlásia: „Tak toto bude za jedna.“ Iní- tí čo sa spoliehali, že im niekto poradí, s nádejou v hlase hovoria: „Dúfam, že to bude aspoň štvorka.“ Záleží na predmete.

Myslím si, že nebudem klamať, keď poviem, že po písomke z predmetu, ktorý tak všetci „milujeme“, väčšina z nás dúfa, že dostane aspoň jeden bod. Nech nie sme úplne trápni.

Nakoniec, profesorovi to žily netrhá.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Kľúčové slová

Vyhľadaj ďalšie vhodné študentské práce pre tieto kľúčové slová:

#Počas


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.032