Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokážeme správať voči svojim najbezbrannejším (Diskusný príspevok)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: danfa007 (22)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 07.06.2021
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 305 slov
Počet zobrazení: 117
Tlačení: 5
Uložení: 5

Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokážeme správať voči svojim najbezbrannejším (Diskusný príspevok) 

Vážená pani učiteľka, milí spolužiaci!

Chcel by som Váš všetkých srdečne privítať na dnešnom stretnutí. K tejto téme sme si už vypočuli mnoho príspevkov, napriek tomu sa chcem s vami podeliť aj ja o môj názor na tému ,,Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokážeme správať voči svojim najbezbrannejším.“

Kto je vlastne bezbranný? Myslím si, že v dnešnej dobe môže byť bezbranný naozaj každý. Za bezbranných môžeme považovať najmä deti, bezdomovcov, dokonca aj zvieratá. Ja za najbezbrannejších považujem seniorov.

Starnutie je prirodzenou súčasťou ľudského života. Na starých ľudí veľmi často zabúdame, a pozeráme na nich ako na istú príťaž pre spoločnosť...Vyčleňujeme ich zo spoločnosti, pretože nemáme čas o nich postarať, lebo potrebujeme pracovať a naháňať sa... No nie vždy tomu tak bolo. V minulosti boli starší ľudia vysoko vážení a rešpektovaní. V spoločnosti mali výnimočné miesto. V rámci solidarity sa o starých a chorých ľudí starala rodina, bolo prirodzené, že dieťa sa postaralo o nevládneho rodiča.

V modernej spoločnosti existujú zariadenia sociálnych služieb. Rodinní príslušníci ich do zariadení umiestňujú z rôznych dôvodov. V poslednej dobe bolo medializovaných niekoľko prípadov, kedy personál týral seniorov - nedostávali jedlo, boli špinaví a zanedbaní. Takéto správanie je nehorázne a úroveň poskytovania služieb v týchto zariadeniach by mala byť pravidelne monitorovaná.

Myslím si, že v takýchto zariadeniach by mal pracovať empatický, trpezlivý, na človeka orientovaný personál, ktorý svoju prácu vníma ako svoje poslanie.
Je dôležité uvedomiť si, že dnešná generácia odovzdáva vzorce správania nám - mládeži. Naši rodičia by mali byť vzorom správania k ich rodičom, aby sme sa potom my k nim v ich starobe správali s úctou a rešpektom.

Vážená pani učiteľka, milí spolužiaci, ďakujem Vám za pozornosť a verím, že sa vám môj krátky diskusný príspevok páčil a vezmete si z neho ponaučenie.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Diskusia: Úroveň spoločnosti sa posudzuje podľa toho, ako sa dokážeme správať voči svojim najbezbrannejším (Diskusný príspevok)

Pridať nový komentár Celá diskusia (1) »


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

0.017