“Len vďaka chorobe poznáme cenu zdravia” Herakleitos (Úvaha)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: gabikaaa (19)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 02.06.2022
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 272 slov
Počet zobrazení: 1 071
Tlačení: 96
Uložení: 74

“Len vďaka chorobe poznáme cenu zdravia.”Herakleitos (Úvaha)

Zdravie nie je niečo, čo si môžeme kúpiť, zaslúžiť, vyhrať, či si naň počkať. Zdravie je niečo, o čo sa treba starať, dávať naň pozor a hlavne si ho vážiť. Nie všetci majú šťastie mať pevné zdravie, ako ostatní ľudia okolo nich. Zdravie nemôžeme mať vždy pod úplnou kontrolou, napríklad, keď sme ťažko chorí, či pri nehode. Choroby sú podľa mňa, veľmi strašidelné.

Dokážu nám siahať na zdravie. Ovplyvňovať naše telo, no aj myseľ. Ťažké choroby môžu človeka nechať váhať a obávať sa o seba, o svoje zdravie. Vďaka chorobám si môžeme všimnúť, čo všetko nám môže chýbať, čo všetko môže byť ovplyvnené a vďaka tomu si potom vážime to, čo máme, to čo sme schopní mať. Veľa ľudí nedokáže mať pod kontrolou svoje šťastie.

A preto, musíme sa rozhliadnuť a pomôcť, pretože to je jediná správna vec, čo si každý zaslúži. Pomoc, ktorú môžeme dať a dostať, je dôležitá vec pri ceste k dobrému zdraviu pre nás aj iných. Stačí ísť ďalej v našom živote, rozhliadať sa okolo nás, pokúsiť sa pomôcť iným, aj nám. Podľa mňa naplno nemôže byť zdravý nikto, no zdravo sa samozrejme môže cítiť.

Bojovať o svoje zdravie je správna vec a nemala by sa brať ako samozrejmosť, lebo keď k tomu príde, veľa ľudí má s tým problém. Choroby nikdy nie sú pre nás dobré a nikdy nebudú, no to neznamená, že až pri ich prítomnosti by sme si mali začať všímať, za čo všetko máme byť vďační. Zdravie je teda niečo, za čo musí každý bojovať zo všetkých síl, lebo máme len jedno, ktoré bude s nami vždy.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Diskusia: “Len vďaka chorobe poznáme cenu zdravia” Herakleitos (Úvaha)

Pridať nový komentár


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu