Môj svet

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ninuska (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 26.01.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 350 slov
Počet zobrazení: 933
Tlačení: 57
Uložení: 59

Môj svet

Škola, ktorú navštevujem, sa nachádza v neveľkej, no zato známej obci na zelenkastom strednom Slovensku, v Podbrezovej.

Ako k nej pomaličky prichádzate, objavuje sa vám pred očami zeleň a s ňou aj malé či väčšie živočíchy. Do tejto mohutnej budovy sa dostanete ešte mohutnejšími schodmi nekonečnými sťa vesmír. Okolo sú menšie parkoviská a stromčeky. Keď už vojdete do budovy, môžete sa vydať dvoma smermi. V ľavej časti nájdete oddychovú zónu, farebnú ako dúha, kde si študenti môžu oddýchnuť.

Týchto malých rajov je však v budove viac. Po ľavici budete mať vstup do jedálne, kde naše pani kuchárky usilovne pracujú, aby vyhoveli nám, hladným. Po neveľkej, no útulnej jedálni nasleduje telocvičňa. Tam veru čas letí ako voda, keďže máme veľa možností a priestoru. Máme aj komornejšiu posilňovňu, kde svoj čas väčšinou trávia športovci.

Môžeme povedať, že ľavá časť je pre oddychové a športové duše. V pravej už veľa oddychu nenájdete. Hneď za dverami sa rozprestiera širokánska chodba, ako pre zástupy určená. Polovicu priestoru však zaberajú priestranné chlapčenské šatne. Po krajoch sú vystavené práce od šikovných rúk našej školy a sem tam môžete zazrieť stromček, alebo rastlinky, aby sme tu nemali pusto.

Na konci dlhočiznej chodby nájdete zastupiteľstvo, kde sa väčšinou naozaj nemusíte báť zaklopať. Máme aj knižnicu, kde si môžete požičať knižku na dlhé chvíle. Keď prekonáte pár schodov na prvé alebo druhé poschodie, kde sú triedy porozhadzované ako guličky, každá s vlastnými majiteľmi. Samozrejme tam nájdete aj kabinety pre učiteľov, pestré ako páv. Tu sa už však stretnete s uzučkými, no dlhými chodbami pripomínajúce malé uličky pomedzi domami. Občas aj nebezpečné ale verím, že všetci sú ostražití.

Všade na stenách visia informačné tabuľky a nástenky, ale aj kreatívne práce študentov, ktoré skrášľujú toto prostredie a môžu aj rozšíriť naše obzory. V susedných chodbách nájdete zase maličké dievčenské šatne a učebne, ktoré milujú všetky počítačové hlavy. Aj učebne biológie, chémie a fyziky, odkiaľ nikdy neodídete bez vedomostí.

Škola je miesto, kde trávime najviac času, v podstate sme tu v práci a je vždy len na osoh, ak tu máme všetko, čo potrebujeme a prebývame v podmienkach nám všetkým prijateľných.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.015 s.
Zavrieť reklamu