Zima na vidieku (Umelecký opis)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: erikaaa (17)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 17.09.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 201 slov
Počet zobrazení: 119
Tlačení: 5
Uložení: 7

Zima na vidieku (Umelecký opis) 

S príchodom zimy sa všetko mení. V prírode si zvieratá zbierajú zásoby na zimu, veveričky si schovávajú do svojich tajných skrýš oriešky a medvede sa zasa pripravujú na zimný spánok. Polia, lúky a lesy pokryje biela mrazivá prikrývka a príroda si zase na chvíľku oddýchne.

Na oknách sa nám začnú tvoriť mrazivé obrazce a na budovách nám vyrastú mrazivé neodolateľné nanuky – cencúle. Jazerá a rieky sa zmenia na priezračné blyštiace sa ligotavé zrkadlá a pod nohami nám bude vŕzgať biely sypký sneh.

K zime patrí aj očarujúci čas Vianoc. Čas, kedy sú všetci ľudia milší, vonku cítiť vôňu punču a sladkých domácich medovníkov. Všetci sa totiž tešia na to, keď sa na Štedrý deň spolu stretne celá rodina. V dome bude rozvoniavať vôňa vyprážaného kapra a všetci si spolu sadnú za jeden stôl a navečerajú sa. Potom sa všetci presunú ku stromčeku a netrpezlivo čakajú, čo im tento rok prinesie Ježiško.

Avšak, všetko má svoj koniec a takisto sa aj zima zase poberie preč a svoje žezlo odovzdá ďalej jari. Nemusíme však smútiť, pretože o rok k nám zase zavítajú lúky a lesy posiate bielou prikrývkou, mrazivé cencúle, vôňa domácich medovníkov a vykúzlia nám úsmev na tvári.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.080 s.
Zavrieť reklamu