Umelecký opis zima príroda

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: erikaaa (17)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 17.09.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 184 slov
Počet zobrazení: 105
Tlačení: 2
Uložení: 5

Umelecký opis zima príroda 

Zima je jedno z krásnych ročných období, ktoré k nám prichádza každý rok. Zakráda sa k nám potichu ako šibnutím čarovného prútika.

Krajina sa premení na nádhernú bielu rozprávku. Ligotavé vločky z oblohy pomaly padajú a vetrík sa s nimi veselo pohráva. Pod nohami sa zrazu objaví snehová prikrývka a stromy sa nenápadne zahalia do dlhých bielych kabátov. Dni sú kratšie a zubaté slniečko len zriedka vykukne spoza mraku, aby aspoň na malú chvíľu ohrialo naše červené líčka.

Vtáčiky odlietajú do teplých krajín a zvieratká robia posledné prípravy na zimný spánok. Na oknách domov ujo Mrázik vykúzli trblietavé romantické obrázky, ktoré každého zahrejú pri srdci. Rieky a jazerá sa premenia na priezračné ligotavé zrkadlá, na ktorých sa deti do sýtosti vyšantia. Guľujú sa, sánkujú a stavajú si veselých snehuliakov s dlhými červenými nosmi. Zem si odpočinie a neskôr dá ľuďom chlieb.

Nič ale netrvá večne, táto krása raz pominie, lebo opäť príde jar, ktorej pani Zima odovzdá svoje žezlo. Ale nebuďme smutní, lebo sa k nám o rok vráti v plnej sile, kráse a svojím čarom vykúzli úsmev na každej tvári.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.050 s.
Zavrieť reklamu