Svet je celý naopak – Úvaha

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: ofelia (20)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 10.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 386 slov
Počet zobrazení: 315
Tlačení: 23
Uložení: 22

Svet je celý naopak (Úvaha)

Svet je momentálne celý naopak. Ešte pred šiestimi týždňami som slobodne lyžoval na Kubínskej Holi a nič ma netrápilo. Vedľa nás sa rozkrikovala temperamentná Talianka v dlhom kabáte. O víruse zvanom korona som už počul a vedel som, že sa začal rozmáhať v Taliansku, ale bolo to tak vzdialené, že vtedy sme si len zo srandy pomysleli, poďme od nej preč, v Taliansku je koronavírus. Ale teraz už nič nie je sranda. Teraz je svet naopak.

Kedysi sme sa mohli len tak slobodne ísť prejsť do prírody s kamarátmi, s rodinnými známymi a robili sme to často. Hocikedy sme mohli nakupovať. Teraz v priebehu pár dní sa svet zmenil tak neuveriteľne, že nesmieme vychádzať z domu bez ochranného rúška na tvári a nesmieme vychádzať, ak na to nemáme dôvod. Kiná a obchodné centrá sú zatvorené a nemôžme sa ani stretávať s kamarátmi. Všetci sme uzavretí doma, v bezpečí.

Nemôžeme ani cestovať do iných krajín, spoznávať nepoznané, ochutnať chute cudziny. Je to zrazu tak vzdialené a nedosiahnuteľné, že si ani neviem predstaviť, kedy sa to všetko skončí a či sa vôbec niekam ešte dostaneme. Všetko je naopak, ani do školy nechodíme. Učíme sa z domu, máme teda samoštúdium. Je to pre nás všetkých výzva. Aj pre učiteľov, aj pre žiakov.

Čo sa týka vzťahov, ľudia sa boja druhých ľudí a držia si odstup, celé je to zvláštne. Nik nikomu už ani ruku radšej nepodá. Celé mi to pripadá ako z amerického filmu. Len netušíme, kedy zazvoní zvonec a tejto doby bude už koniec. Dočkáme sa ho? Stále rozmýšľam, že toto celé musí mať nejaký zmysel. Niekto tam hore, to má určite naplánované a má svoj zámer. Chce nás niečo naučiť alebo len potrestať?

Uvažoval som nad tým, že toto celé prežívame, aby si ľudia začali vážiť život a to, čo majú, pretože asi nám bolo už príliš dobre a všetko sme brali ako samozrejmosť a všetko sme mali na dosah.

Napriek svetu naopak sa príroda tomu zjavne teší . V Benátkach sa tak vyčistila voda, že vidno na dno kanálov a nad Čínou sa vyčistilo nebo. V Tibete dokonca ľudia po tridsiatich rokoch vidia Himaláje aj z diaľky. Ako keby si to príroda s ľudstvom vybavila a dala mu príručku. Tak teda je otázne či je naopak svet, alebo bolo naopak zmýšľanie ľudí.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.019 s.
Zavrieť reklamu