Červené stužky

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: erikaaa (18)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 14.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 201 slov
Počet zobrazení: 280
Tlačení: 19
Uložení: 22

Červené stužky

Červené stužky, HIV, AIDS sú slová a skratky, ktorým ešte v roku 1981 takmer nikto nerozumel, a teraz sú v ústach celého sveta. Dňa 28.11. sme sa my, žiaci 9. ročníka, zúčastnili na konferencii, ktorá bola usporiadaná v rámci kampane "Červené stužky" v Žiline pod záštitou Gymnázia svätého Františka z Assisi v Žiline. Na prednáške sme sa dozvedeli viac o víruse HIV a chorobe AIDS a jeho rozšírení po celom svete.

Druhá prednáška bola o obchodovaní s ľuďmi a novodobom otrokárstve. Slováci nie sú len tí vykorisťovaní, ale dokážu aj otročiť na ľuďoch, ktorých v živote postretla zlá situácia, z ktorej nevedeli nájsť cestu von a zarábať tak na nich. Videli sme silný príbeh Ivana, ktorý bol ako otrok v Slovinsku a ktorý nakoniec zo

stresu dostal rakovinu a zomrel, stihol však vyrozprávať svoj príbeh, aby sa z neho poučili iní ľudia. Tento príbeh bol taký silný, že v prednáškovej sále zostalo hrobové ticho. Na záver konferencie boli ohodnotení žiaci, ktorí sa zúčastnili výtvarnej súťaže Logo pre Červené stužky.

Účasť na konferencii bola pre nás prínosom, pretože sme si uvedomili, že okolo nás žijú ľudia, ktorí majú ťažké osudy a že sa máme správať voči svojmu životu zodpovedne.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.013 s.
Zavrieť reklamu