Dôkaz mojej dospelosti (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (20)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 247 slov
Počet zobrazení: 145
Tlačení: 6
Uložení: 8

Dôkaz mojej dospelosti (Rozprávanie)

Blížilo sa moje osemnáste narodeniny a s nimi aj veľké očakávania a zmeny. Bola to doba, kedy som mal ukázať svetu a hlavne sebe, že som pripravený prekročiť práh dospelosti. Pri tejto príležitosti som sa rozhodol prežiť významný zážitok, ktorý by symbolizoval môj vstup do dospelého sveta.

Rozhodol som sa podstúpiť skúšku nezávislosti a odvahy a to tým, že som sa rozhodol pre sólovú cestu do neznámeho miesta. V mojom prípade to znamenalo presun do mesta, kde som nikdy predtým nebol, a strávenie niekoľkých dní na vlastnú päsť.

Cestu som plánoval dôkladne, zabezpečil si ubytovanie, vybral zaujímavé miesta na návštevu a zorganizoval si financie. Bolo to výzvou nielen z hľadiska organizácie, ale aj emocionálne. Cítil som sa ako cestovateľ/ka, ktorý opúšťa pohodlnú zónu domova a vstupuje do neznáma.

Po príchode do mesta som objavil krásy nového prostredia, stretol som sa s novými ľuďmi a zažil som slobodu rozhodovať o vlastnom čase a pláne. Bolo to dobrodružstvo plné prekvapení, ktoré ma posúvalo mimo môjho komfortného priestoru.

Táto skúsenosť mi ukázala, že som schopný prebrať zodpovednosť za vlastný život a rozhodovať o ňom. Dospelosť nie je len o veku, ale o schopnosti prevziať kontrolu nad vlastným osudom. Po návrate domov som cítil, že som dosiahol určitý stupeň sebapoznania a sebavedomia.

Táto sólová cesta bola dôkazom mojej dospelosti a schopnosti čeliť novým výzvam. Bol to prvý krok na ceste ku kresťanskému dozrievaniu a pochopeniu, že dospelosť nie je koncovým cieľom, ale nekonečnou cestou objavovania a učenia sa.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.011 s.
Zavrieť reklamu