Ako som zostal sám (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (20)
Typ práce: Ostatné
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 277 slov
Počet zobrazení: 144
Tlačení: 7
Uložení: 10

Ako som zostal sám (Rozprávanie)

Bolo to počas letných prázdnin, keď sa naše malé mesto menilo na pokojné miesto bez ruchu a zhonu. Väčšina mojich priateľov odchádzala na dovolenky s rodinami, a ja som sa ocitol sám v prázdnom dome, čeliačky osamelosti a tichu, ktoré bolo príliš hlučné.

Na začiatku som sa snažil nájsť spoločnosť medzi tými, ktorí zostali, ale každý mal svoje plány a aktivitu. Pocity osamelosti sa pomaly snežili do môjho každodenného života, až som si uvedomil, že som naozaj sám.

Dni plynuli pomaly, a môj život sa zmenil na monotónnu postavu. Ráno som vstával do ticha domu, obedoval sám na prázdnej kuchynskej linke a večer som sa upíjal do tmy bez zvukov rodiny alebo priateľov. Moje obvyklé miesta, kde sme sa stretávali so známymi, boli opustené, a moje bežné zážitky boli nahradené pôsobivým tichom.

V snahe bojovať proti osamelosti som sa začal zapájať do rôznych aktivít a koníčkov. Čítal som knihy, písal si denník, a snažil sa objavovať nové veci. Napriek tomu však príchod do prázdneho domu bol vždy sprevádzaný chladným vetrom osamelosti.

S každým uplynulým dňom som si uvedomoval, že osamelosť nie je len o fyzickej odsúdenosti. Môže existovať aj v prostredí plnom ľudí, ak je tam absencia skutočného spojenia. Ochorel som na túžbu po ľudskom kontakte a výzve zdieľať svoje pocity a zážitky s niekým iným.

Zostal som sám, ale táto skúsenosť ma naučila viac o sebe a o dôležitosti vzťahov. Osamelosť nie je len o fyzickom osamelejstve, ale aj o chýbajúcom pripojení k iným ľuďom. Táto kapitola môjho života mi poskytla priestor na reflexiu a pochopenie, že skutočná hodnota spočíva v kvalite našich vzťahov a schopnosti budovať hlboké spojenie s inými ľuďmi.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.011 s.
Zavrieť reklamu