Na ten deň nikdy nezabudnem (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (20)
Typ práce: Referát
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 299 slov
Počet zobrazení: 242
Tlačení: 5
Uložení: 7

Na ten deň nikdy nezabudnem (Rozprávanie)

Bolo to v období letných prázdnin, keď som sa rozhodol stráviť niekoľko týždňov na horskej chate svojej rodiny. Toto miesto bolo pre mňa viac ako len útočisko pred mestským zhonem; bolo to miesto, kde sa rodina stretávala, vytvárali sme spomienky a prežívali sme jedinečné chvíle.

Ten konkrétny deň však mal byť iný ako všetky ostatné. Slnečné lúče sa prelamovali skrz vrcholy stromov, vzdialený zvuk potôčika bol hudbou k našim ušiam a vzduch bol naplnený vôňou čerstvej trávy. Všetko bolo nastavené na dokonalý letný deň.

Rodina sa zišla na terase chaty, kde sme si spoločne užívali raňajky. Smiech a radostné reči plnili vzduch, a všetci sme boli pohlcení atmosférou šťastia a harmónie. Po raňajkách sme sa rozhodli prehliadnuť okolie a urobiť výlet do blízkeho lesa.

Cestou sme objavili tajomný malý prameň s krištáľovo čistou vodou. V tomto tichom kútiku sme sa rozhodli stráviť zvyšok dňa. Založili sme piknik, pri ktorom sme ochutnávali domáce jedlá a vychutnávali si príjemné teplo letného slnka. Každý okamih bol plný radosti a pokoja.

Po obede sme sa pustili do malého dobrodružstva po okolí. Prešli sme sa lesom, objavovali tajomné miesta a vytvárali spomienky, ktoré by nám zostali v srdci navždy. Každý krôčik bol sprevádzaný smiechom a veselím.

Keď sme sa vrátili na chatu, bola pripravená večera pod holým nebom. Slnko pomaly zapadalo za hory, farbujúc oblohu do odtieňov oranžovej a fialovej. Sedeli sme okolo ohňa, spievali sme pesničky a rozprávali príbehy. Atmosféra bola plná lásky a pokoja.

Keď som si ľahol do postele, pozoroval som hviezdnate nebo cez otvorené okno. Bola to noc, ktorú nikto z nás nezabudne. Bol to deň plný lásky, rodiny a jedinečných zážitkov. Pamätám si, že som si vtedy povedal, že na tento deň nikdy nezabudnem. Bol to deň, ktorý symbolizoval krásu jednoduchosti, lásky a radosti.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.024 s.
Zavrieť reklamu