Každá lavica niečo skrýva (Rozprávanie)

Slovenský jazyk » Slohové práce

Autor: margita (20)
Typ práce: Referát
Dátum: 20.11.2023
Jazyk: Slovenčina
Rozsah: 280 slov
Počet zobrazení: 162
Tlačení: 11
Uložení: 9

Každá lavica niečo skrýva (Rozprávanie)

V jednom starom školskom dome, kde už desaťročia zaznievali šepoty vedomostí a hlasité smiechy detí, stála jedna zvláštna lavica v poslednom rade učebne. Bola to tá, ktorú si každý žiak vybral len v prípade, že ho učiteľ nevidí, alebo vtedy, keď sa rozhodol ukryť pred ostrými pohľadmi.

Táto lavica nebola obyčajná. Na prvý pohľad sa zdala byť len starou drevenou konštrukciou s vyrezávanými menami študentov, no skutočný príbeh sa odohrával vo vnútri nej. Bola to akási pokladnica spomienok, tajných odkazov a kúskov histórie, ktorá si postupne budila svoj vlastný život.

Keď som sa počas jedného deň rozhodol otvoriť poklop lavice, objavil som v nej zaprášené zošity plné kresieb a básní. Boli to diela všetkých tých, čo sa na ňu odvážili sadnúť, aby unikli nudnej výučbe. Každá stránka bola zasiahnutá dobrodružstvami a snami tých, ktorí v tejto skrytej oáze hľadali útočisko pred monotónnosťou školského života.

V lavici som našiel aj rôzne predmety, ktoré sa stratili časom a stali sa jej neoddeliteľnou súčasťou. Škrabance na spodnej strane stola svedčili o tom, že niekto písal o nezodpovedaných láskach, zatiaľ čo farebné tušovky odhaľovali umenie tých, ktorí sa skrývali pred nudou prednášok.

No najväčším pokladom boli staré fotografie. Starší žiaci, ktorí si raz sadli na túto lavicu, nechali svoje odtlačky zapísané do jej histórie. Hrdí víťazi školských súťaží, smiešne momentky zo školských výletov a celé série selfie, ktoré predznamenali dobu digitálneho veku.

Táto lavica sa stala svedkom mnohých generácií a odovzdávala svoj dedičstvo každému, kto si na ňu sadol. Bola to miestnosť, kde sa spájali minulosť, prítomnosť a budúcnosť v jednom nezameniteľnom zážitku. Možno už nebola najnovšou či najmodernšou, ale každá škola potrebuje svoje tajomstvá a svoje vlastné skrýše spomienok.

Oboduj prácu: 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1


Odporúčame

Slovenský jazyk » Slohové práce

:: KATEGÓRIE – Referáty, ťaháky, maturita:

Vygenerované za 0.012 s.
Zavrieť reklamu